Դիտումների քանակ՝ 755
Երեկ տեղի է ունեցել հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի թենիսի տղաների առաջնությունը: ՀՊՏՀ թենիսի հավաքականի մարզիչ Էդուարդ Ամիրխանյանի տեղեկացմամբ` մեր մարզիկները մրցաշարում ներդրել են իրենց ողջ ուժերը և գեղեցիկ խաղ ցուցադրել: Նրանք հաղթել են Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական (3:1), Վ. Բրյուսովի անվան լեզվաբանականան (3:0), Վանաձորի մանկավարժական (3:0), Հայաստանի պետական ագրարային (3:0) համալսարանների և Մոսկվայի պետական տնտեսագիտական համալսարանի երևանյան մասնաճյուղի մարզիկներին (3:0):
Մեր տղաները պարտություն են կրել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական (3:1) և Երևանի պետական (3:1) համալսարանների թիմերից: Արդյունքում` ՀՊՏՀ թենիսի տղաների հավաքականը զբաղեցրել է 4-րդ հորիզոնականը:

Вчера состоялось первенство по настольному теннису в рамках 13 республиканских спортивных игр. По сообщению тренера сборной АГЭУ Эдуарда Амирханяна, наши спортсмены выложились полностью и показали красивую игру. Они одержали победу над командами Ереванского государственного инженерно-строительного (3:1), лингвистическоо им. В.Брюсова (3:0), Ванадзорского педагогического (3:0), Армянского государственного аграрного (3:0) и филиала Московского государственного экономического (3:0) университетов.
Наши парни проиграли только командам Армянского государственного архитектурного (3:1) и Ереванского государственного (3:1) университетов. В результате мужская сборная АГЭУ заняла 4 место.