ՀՊՏՀ-ն, որդեգրելով «Մասնագիտացում. փորձ. հնարավորություն» կարգախոսը, փորձում է ուսումնառության գործընթացում կիրառել այնպիսի միջոցառումներ, որոնք ուսանողներին կօգնեն ձեռք բերելու փորձնական հմտություններ: Ուսանելի է  «Բրեինդ» ընկերության գործադիր տնօրեն, մարքեթինգի ամբիոնի դասախոս Կարեն Բաբաջանյանի`  այս ուղությամբ կատարած աշխատանքը:  Վերջինս ՀՊՏՀ լրատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց, որ  «Բրեինդ» ընկերությունը Հայաստանում ձեռակերտ խճնկարներ, խեցե սալիկներ ու բնական քարերից տարբեր պատրաստվածնքեր արտադրող միակ՝ «Մանե Թայլս» ընկերության պատվերով իրականացրած մարքեթինգային հետազոտության մեջ ընդգրկեց  նաև  մարքեթինգ մասնագիտությամբ սովորող ուսանողների`«Բրեինդ» ընկերության մարքեթիգի գծով տնօրեն Տիգրան Սարգսյանի,  ընկերության արտ-տնօրեն  Էդուարդ  Քանքանյանի և մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ։ Մասնակցությունն այս աշխատանքներին նրանց հնարավորություն ընձեռեց գործնականում ծանոթանալու մարքեթինգային հետազոտություններին, ուսումնասիրելու համապատասխան շուկան:
Երեկ « Գոլդեն Թյուլիպ Երևան» հյուրանոցում տեղի ունեցավ մարքեթինգային հետազոտության արդյունքների շնորհանդեսը, որին ներկա էին  գործընթացին մասնակից ուսանողները:  Ձեռք բերած փորձնական գիտելիքներն ամրապնդելու համար ուսանողներն այսօր այցելեցին նաև «Մանե Թայլս» ընկերություն, հանդիպեցին տնօրենի հետ, մեծ բավականություն ստացան այստեղ իշխող նորամուծական և ստեղծագործ մթնոլորտից, ծանոթացան  արտադրության գործընթացին:
Կարեն Բաբաջանյանը հավաստիացրեց, որ այսպիսի հնարավորությունները յուրօրինակ փորձառություն են ուսանողների համար, գործնական գիտելիքներ են հաղորդում և այսուհետ շարունակական են լինելու:

Количество просмотров: 704
АГЭУ, провозглашая лозунг специализация, опыт, возможность, пытается в образовательном процессе применять такие мероприятия, которые помогут приобрести начальный опыт. Примерной является работа директора компании “Бренд”, преподавателя кафедры маркетинга Карена Бабаджаняна. Последний сообщил отделу информации и связям с общественностью, что компания “Бренд” для маркетинговых исследований, по заказу компании “Мане Тайлс” включила студентов факультета маркетинга  во главе с директором по линии маркетина компании “Бренд” Тиграном Саргсяном, арт-директором Эдуардом Канканяном и доцентом кафедры маркетинга Арменом Григоряном. Участие в данных работах дало возможность им на практике ознакомиться с маркетинговыми исследованиями, обозревая соответствующий рынок.
Вчера в гостинице “Голден Тулип” состоялась презентация результатов маркетинговых исследований, на котором присутствовали принимавшие участие в данных процессах студенты. Для укрепления приобретенных знаний студенты посетили компанию “Мане Тайлс”, встретились с директором, покучили огромное удовольствие от царившей творческой атмосферы, ознакомились с процессом производства.
Карен Бабаджанян заверил, что такие возможности являются специфической практикой для студентов, передают практические знания и будут иметь продолжительный характер.