Դիտումների քանակ՝ 2732
ՀՊՏՀ աուդիտ մասնագիտության 4-րդ կուրսում այսօր բանախոսեց ՀՀ կենտրոնական բանկի իրավաբանական վարչության լիցենզավորման բաժնի գլխավոր մասնագետ, միջազգային մի շարք որակավորումներ ունեցող Լուսինե Մարգարյանը, ով ի դեպ, մեր համալսարանի գերազանցիկ շրջանավարտ է: Նախաձեռնությունը կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Վահան Բաբայանինն էր:
Ուսանողներին և հյուրին ողջունելու էին եկել հաշվապահականն հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար Մերի Բադալյանը, դեկանի տեղակալ Սոնա Ղազարյանը, կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի վարիչ Լիանա Գրիգորյանը:
Շնորհավորելով նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առիթով՝ նրանք ուսանողներին կոչ արեցին ակտիվ լինել, դասերին ոչ միայն ունկնդրի դերում լինել, այլև հարցեր տալ, հանդես գալ դիտարկումներով:
Լուսինե Մարգարյանի բանախոսությունը ուսանողներին ամփոփ պատկերացում տվեց «Աուդիտ 2» առարկայի մասին. նա խոսեց կազմակերպություններում դրամական միջոցների, եկամուտների և ծախսերի, կանոնադրական կապիտալի, ֆինանսական արդյունքների, ոչ ընթացիկ պարտավորությունների, ընթացիկ ֆինանսական պարտավորությունների, կրեդիտորական պարտքերի աուդիտի առանձնահատկությունների շուրջ:
Վահան Բաբայանը համոզմունք հայտնեց, որ աշխատանքային գործունեության ընթացքում վերոթվյալ հարցերին մշտապես առնչվող մասնագետի (այս դեպքում՝ Լուսինե Մարգարյանի) փորձն ու գիտելիքը ուսանելի է ուսանողի համար և,  անշուշտ, այն կօգնի առարկան լավ յուրացնել: Լուսինե Մարգարյանի մասնակցությամբ, կիսամյակի ավարտին նախատեսվում է ամփոփիչ քննարկում-բանավեճ, որը նպատակ ունի ստուգել ուսանողի գիտելիքն ու նախապատրաստել քննության:

Количество просмотров: 2096
Главный специалист отдела лицензирования юридического департамента Центрального банка РА Лусине Маргарян, которая, кстати, является выпускницей-отличницей нашего университета, провела урок на 4-м курсе специальности аудит. Инициатива принадлежала доценту кафедры управленческого учета и аудита, к.э.н. Вагану Бабаяну.
Студентов и гостя пришли поприветствовать исполняющая обязанностей декана факультета бухгалтерского учета и аудита Мери Бадалян, замдекана Сона Казарян, заведующая кафедрой управленчкого учета и аудита Лиана Григорян.
Поздравив в связи с новым учебным годом, они посоветовали студентам быть активнее, не только выслушать лекции, но и задать вопросы, выступать с комментариями.
Лусине Маргарян в своей лекции представила краткий обзор дсциплины «Аудит 2»: она рассказала о денежных средств, доходах и расходах, ставном капитале, финансовых результах, нетекущих обяазательствах, текущих финансовых обязательствах, аудите кредиторской задолжненности.
Ваган Бабаян выразил уверенность, что опыт и знания специалиста сферы (в данном случае Лусине Маргарян) полезны для студентов и помогут хорошо овладеть предметом.