Դիտումների քանակ՝ 2739
ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի աշխատակիցների վերապատրաստման ծրագրերի 2017թ. մրցույթում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 3 ծրագիր է շահել, որոնցով վերապատրաստում է իրականացնում («Վիճակագրական վերլուծության մեթոդներ», «ՀՀ արտաքին տնտեսական կապերը և Եվրասիական միությունը», «Շրջակա միջավայրի և բնառեսուրսային պոտենցիալի ռացիոնալ օգտագործում»): Դասընթացների գարնանային փուլն ավարտվեց այսօր՝ հավաստագրերի հանձնման արարողությամբ, որին ներկա էին մեր համալսարանի տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան Գրիգոր Նազարյանը, միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ղեկավար Դիանա Գալոյանը (նրանք վարել են դասընթացները), շարունակական կրթության և կարիերայի բաժնի  պետ Աիդա Առուստամյանը:
Հանձնելով հավաստագրերը՝ ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները շնորհավորեցին  քաղծառայողներին և խնդրեցին հանդես գալ նկատառումներով և առաջարկություններով: Ի պատասխան՝ վերապատրաստվածները հիմնականում գոհունակություն հայտնեցին դասընթացներին հնչած բանախոսությունների վերաբերյալ:
Այսպիսով՝ գարնանային փուլում 2 խմբով վերապատրաստվել են ՀՀ նախարարությունների, գերատեսչությունների բարձրագույն և գլխավոր, առաջատար և կրտսեր պաշտոններ զբաղեցնող 70 քաղծառայող (յուրաքանչյուր խմբում 35 հոգի):
2-րդ խմբում վերապատրաստվել են բարձրագույն և գլխավոր պաշտոններ զբաղեցնող քաղծառայողներ:
Հիշեցնենք, որ դասընթացները կազմակերպել է ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և կարիերայի բաժինը: Աիդա Առուստամյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ դասընթացները կվերսկսվեն սեպտեմբերին:

Количество просмотров: 2324
В конкурсе переподготовительных программ сотрудников совета государственной службы РА Армянский государственный экономический университет выиграл 3 конкурса: «Методы статистического анализа», «Внешние экономические связи РА и Евразийский союз», «Рациональное использование окружающей среды и потенциала природных ресурсов». Весенний этап заверился сегодня вручением сертификатов, в котором присутствовали декан факультета регулирования экономики и международных экономических отношений Григор Назарян, руководитель кафедры международных экономических отношений Диана Галоян (они провели курсы), начальник отдела непрерывного образования и карьеры Аида Арустамян.
Представители АГЭУ поздравили гражданских служащих и попросили в3ыступить с замечаниями и предложениями. В ответ, служащие, прожедшие переподготовку в основном выразили оценили курсы удовлетворительно.
Напомним, что курсы были организованы отделом непрерывного образования и карьеры АГЭУ. В беседе с нами Аида Арустамян отметила, что курсы начнутся в сентябре.