Դիտումների քանակ՝ 2624
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում մայիսի 27-ին տեղի է ունեցել վայոցձորցի հայտնի գործարար ու բարերար, վաղամեռիկ Մուրադ Սարգսյանի անվան կրթաթոշակի վկայականների հանդիսավոր հանձնման ավանդական միջոցառումը (մայիսի 27-ը Մուրադ Սարգսյանի ծննդյան օրն է), որին ներկա են եղել մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, դասախոսներ, ուսանողներ, Սարգսյան ընտանիքի անդամները:Այս մասին տեղեկանում ենք մասնաճյուղից:
Ամեն տարվա նման, այս տարի ևս կրթաթոշակի (ուսման վարձի մասնակի փոխհատուցում) են արժանացել 1-ին կուրսի 10 ամենաբարձր առաջադիմություն ունեցող ուսանողները: Հավաստագրերը հանձնել է Մուրադ Սարգսյանի կինը՝ Աննա Սարգսյանը:
Նշենք, որ 2012 թվականի մայիսի 27-ին ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի գրադարան-ընթերցասրահն անվանակոչվել է Մուրադ Սարգսյանի անունով: Ընթերցասրահը թվային գրատախտակով, համակարգչով, հեռուստացույցով և DVD-ով վերազինվել է Սարգսյանների ընտանիքի աջակցությամբ:

27 мая в Егегнадзорском филиале АГЭУ состоялось традиционное мероприятие торжественного вручения стипдентии имени известного бизнесмена и филантропа родом из Вайоц-Дзора Мурада Саргсяна (27 мая – его день рождение), в котором присутствовали директор филиала Сос Хачикян, предодаватели, студенты, члены семьи Саргсяна. Об этом сообщает филиал.
В этом году стипендии удостоились 10 студентов первого курса с самой выской успеваемостью (частичная компенсация учебной платы). Сертификаты вручила жена Мурада Саргсяна – Анна Саргясна.
Отметим, что 27 мая 2012 года библиоатека-читальный зал Егегнадзорского филиала АГЭУ был назван в честь Мурада Саргсяна.