Դիտումների քանակ՝ 1905
Եվրոպական Միության Տեմպուսի «Հայաստանի բարձրագույն կրթության որակի ապահովման գործընթացներում ուսանողների մասնակցության ընդլայնում» (ESPAQ, 544261-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-SMGR) ծրագրի ընթացքին և կատարված աշխատանքներին մայիսի 5-ին ՀՊՏՀ-ում տեղի ունեցած մշտադիտարկման ժամանակ ծանոթացել են Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Ինչպես հայտնում են ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնից,  հանդիպմանը ներկա են գտնվել ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնի աշխատակիցները, ծրագրի գործընկեր Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի աշխատանքային թիմի ներկայացուցիչները։
Մշտադիտարկման ընթացքում մասնակիցները ներկայացրել են ըստ աշխատանքային փաթեթների արդեն իսկ ձեռք բերված արդյունքները, հրապարակումները և վերապատրաստման մոդուլի նյութերը, քննարկել հետագա գործողություններն ու, ընդհանուր առմամբ, իրենց ակնկալիքները ծրագրին ՀՊՏՀ մասնակցությունից։
Հանդիպման երկրորդ հատվածում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային գրասենյակի ներկայացուցիչները հանդիպել են ծրագրի աշխատանքային չորրորդ փաթեթի շրջանակներում կազմակերպված վերապատրաստումներին մասնակցած ուսանողների հետ։

Количество просмотров: 1376
5 мая представители национального офиса программы «Эразмус +» в Армении во время мониторинга ознакомились с ходом и проделанными работами программы Темпуса ЕС «Расширение участие студентов в процессах обеспечения качества высшего образования Армении» (ESPAQ, 544261-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-SMGR).
Как передает отдел обеспечения качества АГЭУ, на встрече присутствовали сотрудники отдела обеспечения качества АГЭУ, представители рабочей команды Национального университета архитектуры и строительства Армении.
В ходе мониторинга участники представили имеющиеся результаты, публикации и материалы модуля переподготовки по рабочим пакетам, обсудили предстоящие действия и в целом, ожидания от участия АГЭУ в программе.