Դիտումների քանակ՝ 3073
Դպրոցների և ՀՊՏՀ-ի համագործակցության ծրագրի շրջանակում մեր համալսարանի ներկայացուցիչները շարունակում են բուհ-դպրոց կապի ամրապնդմանն ուղղված միջոցառումները:
ՀՊՏՀ դասախոսները երեկ դպրոցներում մասնակցել են Գիրք նվիրելու օրվա առիթով կազմակերպված միջոցառումների, գրքեր նվիրաբերել դպրոցական գրադարաններին, ինչպես նաև ավագ դասարանի աշակերտների համար անցկացրել են տեղեկատվական հանդիպումներ: ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը 10 փաթեթ գիրք է տրամադրել դասախոսներին՝ դպրոցներին նվիրելու համար:
Կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ, տ.գ.թ., դոցենտ Մերի Բադալյանը և լեզուների ամբիոնի դասախոս, վերոնշյալ ծրագրի համակարգող  Լուսինե Կարագուլյանը նախ եղել են  Մայր Աթոռի Սուրբ Էջմիածնի Էօրնեկյանի անվան միջնակարգ դպրոց, մասնակցել Գրքի տոնին նվիրված միջոցառմանը և 10 անուն տնտեսագիտական գիրք նվիրել դպրոցի գրադարանին: Մեր ներկայացուցիչները զրուցել են աշակերտների հետ, պատմել Տնտեսագիտական համալսարանի մասին, տրամադրել «Տնտեսագետ» պաշտոնական ամսագրի օրինակներ, պատասխանել նրանց հարցերին: Այցն ամփոփվել է համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ:
Հաջորդիվ դասախոսներն այցելել են Էջմիածնի թիվ 5 ավագ դպրոց, նվիրել տնտեսագիտական գրքերի փաթեթ:   Նշված  դպրոցների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ առաջիկայում ՀՊՏՀ-ում աշակերտներին հյուրընկալելու  վերաբերյալ:
Կառավարչական հաշվառման ամբիոնի ասիստենտ Տիգրան Մանուկյանը երեկ եղել է համագործակցության ծրագրի շրջանակում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետին կցված Արմավիրի թիվ 1ավագ դպրոցում, հանդիպել տնօրինության հետ և բուհի անունից գրքեր նվիրել դպրոցին:
Հետաքրքրական է, որ  Երևանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 29 ավագ դպրոցի աշակերտական խորհրդի խնդրանքով ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանի նախաձեռնությամբ դեկանի տեղակալ Կարմեն Գրիգորյանն ու 2 ուսանող եղել են նշված դպրոցում: Մեր պատվիրակները  հանդիպել են աշակերտների հետ և ինտերակտիվ խաղ-շնորհանդեսի տեսքով ներկայացրել տնտեսագիտական մայր բուհը: Ինչպես տեղեկացրեց Կարմեն Գրիգորյանը՝ ուսանողները շնորհանդեսը պատրաստել են մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ Լիլիթ Դադայանի ղեկավարությամբ:

Количество просмотров: 2492
Представители нашего университета в рамках программы сотрудничества между АГЭУ и школами продолжают мероприятия, направленные на укрепление связи вуз-школа.
Преподаватели АГЭУ вчера приняли участие в мероприятиях, по поводу Дня дарения книг и дарили книги школьным библиотекам, а также провели информационные встречи для учеников старших школ. Директор библиотеки АГЭУ передала переподавателям 10 пакетов книги, чтобы дарить их школам.
Замдекана факультета управления, к.э.н., доцент Мери Бадалян и преподаватель кафедры языков, коорднатор указанной программ побывали в Эчмиадзинской школе имени Эорнекеана при Святом Престоле, приняли участие в мероприятии, посвященном Дню дарения книг и подарили библиотеке школы 10 экономических книг.
Далее преподаватели посетили в старшую школу Эчмиадзина N5, подарили пакет эконоических книг. Была достигнута договоренность с указанными школами, в будущем принять учеников в АГЭУ.
Ассистент кафедры управленческого учета Тигран Манукян вчера побывал в старшей школе Армавира N1, встретился с дирекцией школы и подарил книги от имени вуза.
Примечательно, что по просьбе ученического совета Ереванской старшей школы N29 им. Андраника Маргаряна, по инициативе декана факультета маркетинга и организации бизнеса Татула Мкртчяна, замдекана Кармен Григоян и 2 студента побывали в указанной школе. Наши делегаты встретились со учениками и в виде игры-презентации представили экономический университет. Как передала Кармен Григорян, студенты подготовили презентацию во главе с доцентом кафедры маркетинга, Лилит Дадаян.