ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքը վերակառուցվել և նորացվել է. առաջին այցելուն ՀՊՏՀ ռեկտորն է
Սիրելի այցելուներ, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կայքն այսօրվանից Ձեզ է ներկայանում նորովի: Պահպանելով համալսարանի բրենդային գույները՝ կայքն ամբողջությամբ վերակառուցվել է: Նոր կայքի առաջին այցելուն ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն է:
Կայքը սկսվում է մեծ բաներներով, որոնք առաջին իսկ պահից ընթերցողի ուշադրությունն են հրավիրում բուհական կարևոր իրադարձությունների, ինչպես նաև համալսարանի մասին անհրաժեշտ տեղեկատվության վրա: Առանձին պորտալի է վերածվել ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի էջը, որը գործում է առանձին կայքի սկզբունքով՝ իր առանձին բաներներով, խորագրերով ու բաժիններով: ՀՊՏՀ կայքի գլխավոր էջում ավելացվել են փոքր բաներները՝ 3-ից դառնալով 6-ը: Դրանք ներկայացնում են «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը, համալսարանի գրադարանը, որը տանում է էլեկտրոնային գրադարանի կայք, միջազգային համագործակցությունն ու ծրագրերը, ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջը, կրթությունն ու կարիերան և մեդիա բաժինները: Հիմնովին թարմացվել են բոլոր էջերն ու խորագրերը, բոլոր վարչական ու ուսումնական ստորաբաժանումները, դրանցում առկա տեղեկատվությունը, դասախոսական կազմի կենսագրականները, վերանայվել ու լրացվել է անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, թարմացվել է փաստաթղթերի բաժինը՝ ներկայացվել են ուսումնական գործընթացի համար անհրաժեշտ կարգերն ու կանոնակարգերը: Առաջիկայում կայքը կհարստացվի ոչ միայն ուսանողներին, այլև դիմորդներին հետաքրքրող տեղեկատվությամբ. խոսքը մասնագիտական կրթական ծրագրերի, դրանց նկարագրերի, վերջնարդյունքների ու կարևոր այլ տեղեկատվության մասին է:
Վերակառուցվել են մեր կայքի ամենաակտիվ և ամենաշատ այցելուներ ունեցող բաժինները՝ «Նորություններն» ու «Հայտարարությունները»: Դրանք ներկայացվում են նոր ձևավորմամբ և տեխնիկական լուծումներով՝ հնարավորություն տալով «էջը թերթելով» տեսնել միանգամից մի քանի տասնյակ նորություններ՝ ի տարբերություն նախորդ կայքի, երբ գլխավոր էջում երևում էին 4 նորություններ: Նույն հնարավորությունն ունի նաև «Հայտարարությունների» բաժինը: Նորությունների վերջում տեխնիկական նոր լուծումը թույլ է տալիս իմանալ, թե քանի անգամ են դրանք դիտվել: Նորամուծություն է կայքում նորությունների արխիվի ստեղծումը, որը, ինչպես նախորդ տարիների փորձն է հուշում, բավական օգտակար և անհրաժեշտ գործառույթ է: Այն ներկայացված է օրացույցի ձևով: Կայքում ստեղծվել է նաև էլեկտրոնային հեռախոսագիրք, որը հնարավորություն կտա մեր կայքի հազարավոր այցելուներին շատ արագ գտնել համալսարանի ղեկավար կազմի և հիմնական ստորաբաժանումների, ինչպես նաև «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի, ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի և մասնաճյուղերի պատասխանատուների հեռախոսահամարները:
Կայքի համար արվել է նոր ֆոտոնկարահանում, փոխվել ու թարմացվել են բոլոր խորագրերի լուսանկարները: ՀՊՏՀ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջը շարունակում է կցված մնալ կայքին. սոցիալական ցանցի հանրահայտ տարբերանշանը կայքի վերևում է՝ ՀՊՏՀ յութուբյան էջի տարբերանշանի և նամականու կողքին: Ի դեպ, վերջինը հնարավորություն է տալիս ՀՊՏՀ ստորաբաժանումներին անմիջապես մուտք գործել սեփական էլ.փոստի ծառայություն:
Կայքի վերակառուցման աշխատանքները սկսվել են 2016թ. տարեվերջից: Ստանալով համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հավանությունն ու համաձայնությունը՝ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի գործուն աջակցությամբ սկսեց կայքի վերափոխման գործընթացը:
«Նախորդ 5 տարիներին մեր համալսարանում կատարվել են հիմնարար բարեփոխումներ՝ բուհի գործունեության տարբեր ուղղություններով: Մեր փոփոխությունների համատեքստում էր նաև լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ստեղծումը, ինչի նպատակը համալսարանի աշխատանքը թափանցիկ, հաշվետու ձևով հանրայնացնելն էր: Կարծում եմ, մենք մեր առջև դրված խնդիրը լավագույնս ենք լուծել, այսօր մեր ծրագրերի, համալսարանի բարեփոխումների ու ձեռքբերումների մասին հանրային տեղեկացվածության աստիճանը բավական բարձր է: Ուստի պատահական չէ, որ դրական վերաբերմունք դրսևորեցինք բաժնի կողմից բխած զարգացման նոր ծրագրին: Վստահ եմ, որ մեր համալսարանի նորացված կայքը՝ պահպանելով իր լավ ավանդույթները, զարգացման մի նոր փուլ կմտնի՝ շարունակելով մեծացնել իր լսարանը՝ մնալով հավատարիմ իր շահառուների կարիքներին և համալսարանի գործունեության նպատակներին»,- նշեց համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ դառնալով վերակառուցված կայքի առաջին այցելուն:
Շուրջ 6 տարվա պատմություն ունեցող ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքը նախորդ տարիներին ստեղծել է այցելուների մեծ բանակ՝ տարեկան 450-470 հազար: Ուրախությամբ կարող ենք նշել, որ մեր դասախոսների, աշխատակիցների, ուսանողների և այլ շահառուների համար համալսարանի կայքը դարձել է վստահելի աղբյուր, որից սակայն դեռ մեծ են ակնկալիքները: Առաջիկայում կայքի հարստացման և արդիականացման աշխատանքները կշարունակվեն, նախատեսում ենք այն հարստացնել ուսումնական և կրթական գործընթացին վերաբերող ռեսուրսներով, նոր և անհրաժեշտ տեղեկատվությամբ:
ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի սիրելի այցելուներ, հուսով ենք, որ նորացված կայքը ձեզ համար ավելի գրավիչ և աշխատանքային առումով ավելի հարմար կլինի՝ թե՛ օգտագործման ձևի և թե՛ ինֆորմացիոն հագեցվածության առումով:

Сайт Армянского государственного экономического университета с сегодняшнего дня представляется Вам по новому. Сохраняя брендовые цвета университета, сайт полностью реконструировался и модернизировался.
Сайт начинается с новых баннеров, которые с первого же момента привлекают внимание читателей на важные вузовские события, а также на необходимую информацию об университете. Страница исследовательского центра АГЭУ «Амберд» превратилась в отдельный портал, которая действует по принципу отдельного сайта – отдельными баннерами, заголовками и разделами. На главной странице сайта АГЭУ добавились маленькие баннера- от трех до шести. Они представляют исследовательский центр «Амберд», библиотеку унвиерситета, которая ведет на сайт электронной библиотеки, международное сотрудничество и программы, финансово-экономический колледж, образование и карьеру и медиа-разделы. Основательно были обновлены все страницы и заголовки, все административные и учебные подразделения, информация в них, биографии преподвательского состава, была пересмотрена и дополнена необходимая информация, обновлен раздел документов – представлены все порядки и регламенты, необходимые для учебного процесса. В будущем сайт будет обогащен информацией, интересующей не только студентов, но и абитуриентов: речь идет об образовательных программах, их описаний, конченых результатах и иной важной информации.
Были переустроены самые активные и наиболее посещаемые разделы – «Новости» и «Объявления». Они представляются нам в новом формате и техническими решениями, предоставив возможность «пролистав страницу» увидеть одновременно несколько десяток новостей в отличие от предыдущего, когда на главной странице были видны 4 новостей. Такие же возможности имеет также раздел «Объявления».
Новое техническое решение в конце новостей позволяет узнать посещаемость сайта. Создание архива новосте – новое в сайте, которое, как напоминает опыт предыдущих лет, достаточно полезная и необходимая опция. Он представлен в виде календаря. На сайте был создан также электронный справочник.
Для сайта была сделана фотосессия, изменены и обновлены фотографии всех заголовок. Официальная страница АГЭУ на фейсбуке продолжает оставаться прикрепленным к сайту: известный лого социальной сети – на верхней части сайта, рядом с логотипом Youtube и собранием писем. Кстати, последнее предсотавляет возможность подразделениям АГЭУ мгновенно получить доступ к службе собственной электронной почты.
Работы по переустройке сайта начались в конце 2016 года. Получив одобрение и согласие ректора Университета Корюна Атояна, Отдел информации и связей с общественностью при поддержке Центр информационных технлогий начал процесс трансформации сайта.
«В предыдущие 5 лет в нашем университете были осуществлены ключевые реформы по разным направлениям деятельности вуза. В контексте наших изменений было также создание Отдела информации и связей с общественностью, целью которого являются прозрачная подотчетная популяризация работы университета. Думаю что поставленную перед нами задачу мы решили наилучшим обрзом, сегодня общественная осведомленность о наших программах, реформах и достжений достаточно высока. Поэтому не случайно, что мы продемонстрировали положительное отношение к новой программе развития, поступающей из отдела. Уверен, что обновленный сайт нашего университета, сохранив хорошие традиции, вступит в новый этап развития, продолжая увеличить свою аудиторию, оставаясь верным к потребностям заинтересованных лиц и целям деятельности унвиерситета», - отметил ректор унвиерситета, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян, став первым посетителем нашего переустоенного сайта.
Официальный сайт АГЭУ, имеющий 6-летнюю историю, в предыдущие годы создал большую армию посетителей – ежегодно 450-470 тысячь. С радостью можем отметить, что для наших преподавателей, сотрудников, студентов и других заинтерсованных лиц сайт университета стал надежным источником. будущем работа по обогащению и модернизации сайта продолжится, планируем обогатить его ресурсами, касающими учебному процессу, новой и необходимой информацией об учебном процессе.
Дорогие посетители официального сайта АГЭУ! Мы надеемся, что обновленный сайт будет для вас более привлекательным и удобным с точки зрения работы и по форме использования, и по информационной оснащенности.