ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնն արդեն 4-րդ տարին կազմակերպում է «Դասախոսական գավաթ» միջբուհական առաջնությունը: Ավանդական դարձած միջոցառումն այս տարի կանցկացվի հունվարի 27-ից փետրվարի 3-ը:
Այս մասին տեղեկացրեց նշված ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը:
«Նախորդ տարիներին անցկացվել են վոլեյբոլի, հրաձգության, սեղանի թենիսի առաջնություններ, այս տարի ավելացրել ենք նաև շախմատ մարզաձևը: Առաջնությանը կմասնակցեն հայաստանյան 12 բուհեր, թիմերում հիմնականում ընդգրկված են ֆիզդաստիարակության ամբիոնի ներկայացուցիչներ: «Դասախոսական գավաթ-2017»-ի անցկացմանն աջակցում են Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը, Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան»,-մանրամասնեց ամբիոնի ղեկավարը:
Շախմատի առաջնությունը, որով և կմեկնարկի «Դասախոսական գավաթ-2017»-ը, անցկացվելու է Ագրարային համալսարանի շախմատի թանգարանում:

Кафедра физвоспитания, по ЧС и ГО АГЭУ уже 4-й год организует межвузовский чемпионат «Преподавательский кубок». Мероприятие, которое уже стало традицией, продлится  с 27 января по 3 февраля.
Об этом нам сообщил руководитель указанной кафедры Ованнес Габриелян.
«В прошлых годах были проведены чемпионаты по волейболу, стрельбе, настольному теннису, а в этот год мы прибавили также шахматы. В чемпионате примут участие представители 12 армянских вузов, в командах в основном включены представители кафедры физвоспитания», - рассказал руководитель кафедры.
Чемпионат по шахматам, с которого и начнется «Преподавательский кубок-2017», будет проводиться в Шахматном музее Аграрного университета.