Արտագնա սեմինար՝ Ազգային ժողովի բակում
Երեկ, հոկտեմբերի 4-ին, ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի «Պետական և մունիցիպալ կառավարում» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողները ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի դոցենտ Լուսինե Աղաջանյանի նախաձեռնությամբ և ուղեկցությամբ «Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ», առարկայի համաշխարհային տնտեսություն...
Հերթական ամբիոնային սեմինարն այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետում. գիտական զեկուցումներով հանդես եկան ինֆորմատիկայի և տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի ասպիրանտ Լինա Սարգսյանը և դասախոս Հռիփսիմե Օսիպյանը: Սեմինարին ներկա էին նշված ամբիոնի վարիչ, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Վարդան Սարգսյանը,...
«Պետական և մունիցիպալ կառավարում» մասնագիտության 4-րդ կուրսում այսօր հերթական սեմինարն էր. ուսանողները բաժանվել էին 2 խմբի և կատարել «Եվրամիությունը որպես տնտեսական միավոր» և «ՀՀ տարածքային քաղաքականությունը» թեմաներով հոտազոտական աշխատանքներ: Սեմինարավար, տ.գ.թ. Թագուհի Օհանյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ ...
Ամփոփվեց հետազոտության արդյունքների 1-ին հաշվետու փուլը
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի կոնֆերանսների սրահում այսօր ՀՀ նախարարությունների կողմից պատվիրված համապատասխան թեմաներով կատարվող հետազոտությունների 1-ին հաշվետու փուլի վերջին սեմինարն էր. ներկայացվեց «Անվանական փոխարժեքի վարքագծի ազդեցությունը ՀՀ տնտեսության վրա» հետազոտական թեմայի շրջանակներում կատարված...

Вчера, 4 октября, студенты 4-го курса специальности «Государственное и муниципальное управление» факультета управления, по инициативе и в сопровождении доцента кафедры международных экономических отношений АГЭУ Лусине Агаджанян, » в рамках дисциплины «Международные экономические отношении» провели семинар на...
Сегодня на факультете информатики и статистики АГЭУ состоялся очередной кафедральный семинар: с научными докладами выступили аспирант кафедры информатики и информационных систем Лина Саргсян и преподаватель Рипсиме Осипян. В семинаре присутствовали заведующий указанной кафедрой, д.э.н., профессор Вардан Саргсян,...
Сегодня состоялся очередной семинар на 4-м курсе специальности «Государственное и муниципальное управление»: студенты разделились на две группы и выполнили исследовательские работы по темам: «Европейский союз как экономическая единица» и «Территориальная политика РА». Ведущая семинара, к.э.н. Тагуи Оганян в беседе...
В зале конференций исследовательского центра «Амберд» АГЭУ сегодня состоялся семинар первого отчетного этапа исследований по заказу министерств РА: была представлена работа в рамках исследовательской темы «Влияние поведения номинального курса на экономику РА». Исполнители  указанного  исследования – руководитель...
Семинар-обращение к истории армянской экономической мысли
Сегодня  на  2-ом  курсе  по  специальности  теория  экономики  факультета  регулирование  экономики  и  международные  экономические  отношения  АГЭУ   по  предмету   «История  экономических  учений» второй  семинар на  тему  «Меркантилизм  в  армянской  действительности». Пока  студенты  отдельными докладами ...