Դիտումների քանակ՝ 1507
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր կայացավ «Ուսանողական աշուն-2016» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը, որին մասնակցում էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը, ամբիոնի դասախոսական կազմը, դեկաններ, ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ: Ձևավորված ավանդույթի համաձայն՝ շքերթով մարզադահլիճ մտան ՀՊՏՀ բոլոր ֆակուլտետների ուսանող-մարզիկները:
Փառատոնի մասնակիցներին ողջունեց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ ուրախություն հայտնելով, որ ուսանողների կյանքը բազմաբովանդակ ու հետաքրքիր է անցնում և նշելով, որ մարզական ու մշակութային մասերից բաղկացած փառատոնը հարթակ է, որտեղ դրսևորվելու հնարավորություն ունեն գրեթե  բոլոր ուսանողները:  Համալսարանի ղեկավարը հույս հայտնեց, որ փառատոնը ուսանողներին նոր եռանդ կհաղորդի՝ ուսումնական կիսամյակը պատվով ու բարձր առաջադիմությամբ ամփոփելու  համար: Ռեկտորի ամբողջական խոսքին ծանոթացեք այստեղ:
Ելույթ ունեցավ Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ նշելով, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը վերջին տարիներին համալսարանական սպորտի աշխույժ կենտրոն է դարձել մեր հանրապետությունում: Նա ընդգծեց սպորտի դերը ֆիզիկական ու մտավոր առողջության պահպանման գործում:
Հանդիսավոր բացման արարողությունն ամփոփեց ՈւԽ նախագահ Սերգեյ Խառատյանը՝ կրկին շնորհավորելով ուսանողներին երիտասարդական տոների առիթով:
Հիշեցնենք, որ միջֆակուլտետային  փառատոնը մեկնարկել է նոյեմբերի 14-ին՝ շախմատի ու վոլեյբոլի առաջնություններով և կընթանա նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին:

В спортивном зале АГЭУ сегодня состоялось торжественное открытие спортивно-культурного феsтиваля “Студенческая осень - 2016”, в котором присутствовали ректор Корюн Атоян, проректор по работам со студентами и выпускниками Севак Хачатрян, и/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян, прeподавательский состав кафедры, деканы, представители студенческого совета, студенты.
Корюн Атоян приветствовал участников фестиваля и с радостью отметил, что жизнь студентов очень интересна и насыщена. Фестиваль, состоящий из культурной и спортивной части является платформой, где все студенты имеют возможность самовыражения. Руководитель университета выразил надежду, что фестиваль придаст студентам новую энергию, чтобы с честью и высокой успеваемостью резюмировать учебное полугодие. С полным текстом речи ректора ознакомьтесь здесь.
Выступил Ованнес Габриелян, отметив, что Армянский государственный экономический университет в последние годы стал центром университетского спорта. Он подчеркнул роль спорта в деле сохранения физического и интеллектуального здоровья.
Торжественное открытие заключил председатель Студенческого совета Сергей Харатян, вновь поздравил студентов по случаю молодежных праздников.