Իշխան Խլղաթյան – 80. ամբիոնը շնորհավորեց ու մեծարեց բազմավաստակ գիտնական-մանկավարժին
ՀՊՏՀ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի հերթական նիստն այսօր առանձնահատուկ էր  ու տոնական: Ամբիոնի վարիչը՝ տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Հովսեփ Աղաջանյանը, վարելով նիստը և սպառելով օրակարգով նախատեսված հարցերը, նշեց. «Մեր այսօրվա նիստի օրակարգում կարևորագույն հարցը կապված է մեր հարգելի ու շատ սիրելի, մեր...
ՀՊՏՀ աշխատակիցները «Էրասմուս+» ծրագրով այցելել են Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարան
ՀՊՏՀ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Տաթևիկ Մկրտչյանը  և մարքեթինգի ամբիոնի ավագ լաբորանտ, ասպիրանտ Մանուշ Քալանթարյանը «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում հոկտեմբերի 23-29-ը այցելել են Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարան: Առաջինը՝ դասախոսների, իսկ երկրորդը՝  վարչական անձնակազմի փոխանակման...

Очередное заседание кафедры экономический теории АГЭУ сегодня было особенным. Заведующий кафедрой, доктор экономических  наук, профессор Овсеп Ахаджанян, ведя заседание и исчерпывая вопросы повестки дня, отметил: “Важнейший вопрос повестки нашего сегодняшнего заседания свазан с 80-летним юбилеем нашего уважаемого...
В рамках программы «Эразмус +» ассистент  кафедры экономический теории АГЭУ, к.э.н. Татевик Мкртчян и старший лаборант кафедры маркетинга Мануш Калантарян 23-29 октября посетили венгерский университет Мискольча. Первая – в рамках программы обмена преподавателей, а вторая – административного персонала. У них появился...