ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչ Գրիգոր Նազարյանը հոկտեմբերի 28-ին մասնակցել են մեր համալսարանի գործընկեր՝ Ռոստովի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 85-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին: Պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը Ռոստովի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Ադամ Ալբեկովին է հանձնել ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի շնորհավորական ուղերձը:
Հոբելյանական միջոցառումների ընթացքում ՀՊՏՀ ներկայացուցիչներն ունեցել են մի շարք հանդիպումներ ու ձեռք են բերել համագործակցության վերաբերյալ պայմանավորվածություններ Բելառուսի և Ռուսաստանի մի շարք համալսարանների ներկայացուցիչների հետ:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ և ՌՊՏՀ համագործակցային կապերը ձևավորվել են տարիներ առաջ: Այդ ընթացքում եղել են մի շարք փոխայցելություններ, կազմակերպվել են համատեղ գիտաժողովներ: «Մեր ռոստովյան գործընկերները կրկին անգամ հաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝  շարունակելու համագործակցությունը, մասնավորապես՝ կազմակերպելու մեր պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի վերապատրաստումը, իրականացնելու ակադեմիական փոխանակումներ և համատեղ հետազոտություններ»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց Գագիկ Վարդանյանը:

Количество просмотров: 1169
28 октября проректор по научной работе и внешним связям Гагик Варданян и заведующий кафедрой международных экономических отношений Григор Назарян приняли участие в торжественных мероприятих, приуроченных к 85-летию Ростовского государственного экономического университета. Проректор Гагик Варданян передал ректору Ростовского государственного экономического университета  Адаму Альбекову поздравительное послание ректора АГЭУ, доктора экономических наук, профессора Корюна Атояна.
В рамках юбилейных мероприятий представители АГЭУ провели ряда встреч и с достигли договоренностей о сотрудичестве с представителями ряда университетов Беларуси и России.
Отметим, что сотрудничественные связи между АГЭУ и РГЭУ сформировались несколько лет назад: университеты поддерживавют частые взаимовизиты, организуют совместные научные конференции. «Наши ростовские партнеры вновь подтвердили свою готовность продолжить сотрудничество, в частности организовать переквалификацию профессорско-преподавательского состава, реализовать академические обмены и совместные исследования», - в беседе с Отделом информации и связей с общественностью сказал Гагик Варданян.