Դիտումների քանակ՝ 1894
ՀՊՏՀ–ավագ դպրոցներ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում այսօր մեր համալսարանում հյուրընկալվել էին մայրաքաղաքի  Խաչիկ Դաշտենցի անվան թիվ 114 ավագ դպրոցի 10-րդ դասարանի տնտեսագիտական հոսքի աշակերտները՝ դասղեկ Հասմիկ Թորոսյանի ուղեկցությամբ:
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում աշակերտներին ընդունեցին համալսարանի ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը, կառավարման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ, ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի ասիստենտ Գայանե Խանումյանը, ՀՊՏՀ–ավագ դպրոցներ համագործակցության ծրագրի ղեկավար, օտար լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը, ՀՊՏՀ ՈՒԽ նախագահի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը, ուսխորհրդականներ:
Աշոտ Մաթևոսյանը աշակերտներին ողջունեց ու ներկայացրեց իր ղեկավարած ֆակուլտետը, մասնագիտության հեռանկարները, Մերի Բադալյանը, որպես ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար, անդրադարձավ դիմորդի առաջին ծանոթությանը համալսարանին, նրանց առաջիկա ծրագրերում կարևորեց ճիշտ կողմնորոշումն ու ընտրությունը և այդ հարցում հավաստի տեղեկատվությունը, որը աշակերտները կարող են ստանալ՝ այցելելով ՀՊՏՀ պաշտոնական կայք:
Պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը հանգամանորեն անդրադարձավ համալսարանի կառուցվածքին, մասնագիտություններին, պատրաստվող կադրերի որակավորմանը, գիտական և ուսումնական գործընթացին, գործող ընթացակարգերին և այն բարեկարգ միջավայրին և նյութատեխնիկական բազային, որ ստեղծել է և ուսանողին տրամադրում է բուհը:
ՈՒԽ նախագահի տեղակալը ներկայացրեց համալսարանում ուսանողական հագեցած առօրյան, բազմաթիվ նախագծերը, որոնք նոր որակ են հաղոդում Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական կյանքին:
Հանդիպումից հետո  աշակերտները շրջեցին համալսարանում, եղան մեր գեղատեսիլ բակում, մարզասրահում, գրադարանում, համակարգչային սրահներում:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ծրագրի ղեկավար Լուսինե Կարագուլյանը նշեց, որ այս այցերը շարունակական են, և ուսանողներին  մասնագիտության ընտրության հարցում օժանդակելը ծրագրի մասնակիցների առջև դրված կարևոր խնդիրներից է:

Количество просмотров: 1280
В рамках программы сотрдничества АГЭУ-старшие школы сегодня ученики экономического потока 10-го класса старшей школы № 114 им Хачика Даштенца в сопровождении классного руководителя Асмика Торосяна посетили наш университет
В зале заседаний АГЭУ приняли учеников проректор по учебно-организационной работе Мирдат Арутюнян, декан факультета бухгалтерского учета и аудита Ашот Матевосян, замдекана факультета менеджмента, ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Мери Бадалян, ассистент кафедры экономической теории Гаяне Ханумян, руководитель программы сотрудничества АГЭУ и старших школ, преподаватель кафедры иностранных языков Лусине Карагулян, зампредседателя студенческого совета Ованнес Арутюнян, студсоветцы.
Ашот Матевосян приветствовал студентов и представил факультет бухгалтерского учета и аудита, перспективы профессии, Мери Бадалян в качестве ответственного секретаря приемной комиссии АГЭУ, обратилась к первому знакомству абитуриента с университетом, подчеркнула важность правильной ориентировки и выбора в их ближайщих планах и конечно достоверной информации, которую можно получить посетив официальный сайт АГЭУ.
Проректор Мирдат Арутюнян подробно представил структуру университета, специальности, квалификацию подготовленых кадров, научный и учебный процесс, действующие процедуры и ту благоустреонную среду и материально-техническую базу, которую создал и предоставляет студентам вуз.
Руководитель  программы  сотрудничества  АГЭУ  и  старших  школ, преподаватель  кафедры  иностранных  языков  Лусине  Карагулян  в  беседе  с  нами  отметила,  что  эти визиты имеют продолжительный характер,  в  ближайшее  время  наш  вуз  примет  другие  группы  учеников. Руководитель  программы  отметила, что  представители  АГЭУ  активно  работают  в  рамках  сотрудничества  и  помогают  будущим  студентам  в  деле  выбора  специальности.