Տնտեսագիտական համալսարանը հյուրընկալեց դպրոցների և քոլեջների 70 սաների. հերթական հանդիպումը՝ ուղղված մասնագիտական կողմնորոշմանը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն այսօր հյուրընկալեց Երևանի թիվ 2 քոլեջի, 189 և 159 ավագ դպրոցների շուրջ 70 աշակերտների և ուսանողների: Մասնագիտական կողմնորոշման և ավագ դպրոցների հետ մեր համալսարանի համագործակցության շրջանակներում սա հերթական այցն էր: ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում հյուրերին դիմավորեցին արտաքին...
ՀՊՏՀ-ականները մասնակցել են 198 ավագ դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը
Տնտեսագիտական մայր բուհի և ավագ դպրոցների համագործակցության ծրագրի շրջանակում այսօր  մեր ներկայացուցիչները՝ ծրագրի համակարգող, լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Կարմեն Գրիգորյանը, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ Մուշեղ Հակոբյանը,...
Դպրոց-համալսարան. սերտացող համագործակցություն
Մեր համալսարանի և ավագ դպրոցների օրեցօր ավելի աշխուժացող համագործակցության շրջանակում այսօր ծրագրի համակարգող, լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը և ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Ֆիրուզա Մայիլյանը նույն ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի երեք ներկայացուցիչների՝ Աննա Սանասարյանի,...
ՀՊՏՀ դասախոսներն այցելել են ավագ դպրոց
Տնտեսագիտական համալսարանի և ավագ դպրոցների համագործակցության ծրագրի շրջանակներում այսօր նշված ծրագրի ղեկավար, լեզուների ամբիոնի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանը և ծրագրի՝ ֆինանսական ֆակուլտետի պատասխանատու, տ.գ.թ., ասիստենտ  Լուսինե Հարությունյանն այցելել են Երևանի Գրիգոր Զոհրապի անվան թիվ 43 ավագ դպրոց և հանդիպել...
Ավագ դպրոցների հետ համագործակցությունը սերտանում է. մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի նախաձեռնությունը
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը՝ դեկան Թաթուլ Մկրտչյանի գլխավորությամբ, հանդես է եկել ավագ դպրոցների հետ համագործակցության սերտացմանը միտված հերթական նախաձեռնությամբ: Ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ Կարմեն Գրիգորյանը, մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Արարատ Զաքարյանը և նույն...
Տնտեսագիտական համալսարանի և ավագ դպրոցների համագործակցության ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները տարբեր նախաձեռնություններ են  իրականացնում: 2016թ. համագործակցությունն ամփոփվել է դեկտեմբերին՝  Պետրոս   Ղևոնդյանի անվան դպրոցի 55-ամյակին նվիրված միջոցառմանը ՀՊՏՀ-ականների մասնակցությամբ,...

Армянский государственный экономический университет принял сегодня около 70 студентов и студентов Ереванского колледжа N2, 189 и 159 средних школ. Это был очередной визит в наш университет как часть нашего сотрудничества со старшими школами. Гостей в Большом зале АГЭУ приветствовали директор департамента внешних...
АГЭУ-овцы приняли участие в мероприятии, организованном в старшей школе № 198
В рамках программы сотрудничества экономической альма-матера и старших школ, сегодня наши представители – координатор программы, преподаватель кафедры языков Лусине Карагулян, замдекана факультета маркетинг и организации бизнеса Кармен Григорян, доцент кафедры экономической теории Мушех Акопян,  ассистент кафедры...
Школа-университет: укрепляющееся сотрудничество
В рамках активного день ото дня сотрудничества между нашим университетом и старшими школами, преподаватель кафедры языков Лусине Карагулян и замдекана факультета информатики и статистики Фируза Маилян, с представителями студенческого совета указанного факультета – Анной Санасарян, Эленой Маркосян и Норяйром Антоняном...
В рамках программы сотрудничества между Экономическим университетом и старшими школами, сегодня руководитель указанной программы, преподаватель кафедры языков Лусине Карагулян и ответственное лицо программы, к.э.н., ассистент Лусине Арутюнян посетили старшую школу №43 имени Григора Зограпа и встретились с учениками...
Укрепляется сотрудичество со старшими школами: инициатива факультета маркетинга и ирфабузацуя бизнеса
Факультет маркетинга и организации бизнеса АГЭУ во главе декана Татула Мкртчяна выступил с очередной инициативой, направленой на укрепление сотрудничества со старшими школами. Замдекана факультета Кармен Григорян, заведующий кафедрой маркетинга Арарат Закарян и лаборант той же кафедры Мануш Калантарян сегодня...
В рамках программы сотрудничества между экономическим университетом и старшими школами представители АГЭУ осуществляют разные инициативы. Итоги были подведены в декабре 2016 года, с участием студентов АГЭУ в мероприятии, посвященном 55-летию школу имени Петроса Гевондяна. Об этом нам сообщает преподаватель кафедры...