ՀՊՏՀ սիրելի շրջանավարտներ, արձագանքելով այս շրջանում ձեզնից հաճախ հնչող հարցերին, թե երբ կտրվեն ավարտական վկայականները, ցանկանում ենք նշել, որ այս պահին դրանց տրման օրը և ձևաչափը հստակ հայտնի չէ: Այդուհանդերձ, մինչ առաջիկա օրերին մենք կհրապարակենք ձեզ հուզող տեղեկատվությունը, ցանկանում ենք ներկայացնել ուսումնական բաժնի հայտարարությունը վկայականների տրման գործընթացի կազմակերպման շուրջ:
Եվ այսպես, ուսումնական բաժնից հայտնում են, որ առկա բակալավրիատի շրջանավարտները ներքոհիշյալ օրերին անձնագրով և դեկանատի կողմից տրված տեղեկանքով պետք է ներկայանան ուսումնական բաժին՝ համալսարանի գլխավոր մասնաշենքի 3-րդ հարկի 322 սենյակ` գրանցամատյանում ստորագրելու համար:
Ըստ ֆակուլտետների շրջանավարտները պետք է ներկայանան հետևյալ օրերին՝
Հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետ՝ հունիսի 20-ին, ժամը 9:30-12:30-ը
Ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ՝ հունիսի 20-ին, ժամը 14:00-17:00-ն
Ֆինանսական ֆակուլտետ՝ հունիսի 20-ին ժամը 9:30-12:30-ը, ապա նաև՝ 14.00-17.00-ն
Կառավարման ֆակուլտետ՝ հունիսի 21-ին, ժամը 9:30-12:30-ը
Մարքեթինգի ֆակուլտետ՝ հունիսի 21-ին, ժամը 14:00-17:00-ն
ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետ՝ հունիսի 22-ին ժամը, 9:30-12:30-ը:
Հեռակա ուսուցման բակալավրիատի և առկա մագիստրատուրայի ուսանողները նախապես գրանցամատյանում ստորագրելու կարիք չունեն։ Դիպլոմների տրման օրվա վերաբերյալ հավելյալ կծանուցենք, երբ գործընթացի կազմակերպումը կհստակեցվի:

Дорогие выпускники АГЭУ, отвечая на ваши многочисленные вопросы о выдаче выпускных сертификатов, мы хотим отметить, что дата и формат их выдачи еще не известны. Тем не менее, пока мы не опубликовали интересующую вас информацию, представляем объявление учебного отдела по поводу организации процесса выдачи сертификатов.
Итак, учебный отдел сообщает, что выпускники бакалавриата очной формы обучения в нижеуказанных датах с парпортом и справкой, предотавленной деканатом должны представиться в учебный отдел, чтобы подписать в регистре: 3-й этаж главного корпуса, комната 322.
Выпускники по факултеам должны представиться:
Факультет информатики и статистики – 20 июня, 14:00-17:00.
Финансовый факультет – 20 июня, в 9:30-12:30, затем 14.00-17.00.
Факультет управления – 21 июня, 14:00-17:00
Факультет РЭ и МЭО – 22 июня, 9:30-12.30.
Студенты бакалавриата заочной формы обучения и магистратуры очной формы обучения не нуждаются преварительной подписи в регистре. О дате выдачи дипломов сообщим