Դիտումների քանակ՝ 1605
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր կայացավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի հերթական նիստը՝ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանի գլխավորությամբ: Դեկանները զեկուցեցին 2018-2019 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի քննաշրջանի, 1-ին և 2-րդ վերահանձնումների և չներկայացածների արդյունքների մասին՝ նշելով, որ հեռացման ենթակա է 61 ուսանող:
Քննաշրջանի արդյունքների կապակցությամբ Ռուբեն Հայրապետյանը նշեց, որ դա արտոցոլում է իրական իրավիճակը, քանի որ ուսանողներին տրվել են բոլոր հնարավորությունները, և եթե նրանք չեն կարողացել հաղթահարել, ապա համալսարանն այլևս ոչ մի կերպ չի կարող միջամտել: «Մեր խնդիրը բոլոր ուսանողներին հնարավորություն տալն է, սակայն եթե նրանք բոլոր հնարավորություններից օգտվելուց հետո չեն կարողանում հանձնել քննությունը, ապա մենք այլևս ոչնչով չենք կարող օգնել, և այս իմաստով ունենք այն արդյունքը, որը նպատակադրել ենք»,- ասաց Ռուբեն Հայրապետյանը:
Ռեկտորատը որոշեց 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտք ունեցող ուսանողների, ինչպես նաև այն 4-րդ կուրսեցիների համար, որոնց տրվել է վերահանձնման լրացուցիչ հնարավորություն, մարտի 11-13-ը համապատասխան ամբիոններում կազմակերպել խորհրդատվություն, որը լրացուցիչ աջակցություն կլինի ուսանողներին՝ քննություններին պատրաստվելուց առաջ:
Այնուհետև անդրադարձ եղավ ընթացիկ մի շարք հարցերի, որոնք շարքում քննարկվեցին համալսարանի ղեկավարին ուղղված ուսանողների մի շարք դիմումները:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось очередное заседание ректората АГЭУ, во главе с исполняющим обязанности ректора Рубеном Айрапетяном. Деканы представили результаты первой экзаменационной сессии 2018-2019 учебного года, результаты 1-ой и 2-ой пересдач и отсутствующих, отметив, что 61 студент представлены к отчислению.
Относительно результатов экзаменационной сессии Рубен Айрапетян отметил, что это отражение реального состояния, поскольку студентам были предоставлены все возможности, и если они не смогли преодолеть, то университет больше ни в чем не может посодействовать им. “Нашей задачей является предоставить всем студентам возможность, однако, если они воспользовавшись всеми возможностями не могут сдать экзамены, то мы больше ничем не можем им помочь, и в этом смысле мы имеем тот результат, который перед собой ставили”-сказал Рубен Айрапетян. Ректорат решил организовать консультацию перед экзаменами в соответствующих кафедрах с 11-13-ое марта, для студентов, имеющих академическую задолженность в 12 кредитов, для студентов 4-ого курса, которым предоставлена возможность дополнительной пересдачи.
После этого члены ректората обратились к текущим вопросам, в том числе и к обсуждениям заявлений студентов, направленных руководителю университета.