Կայացավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի նիստը. քննաշրջանին պատրաստվող ուսանողներին երկուշաբթի օրվանից խորհրդատվություն կտրվի
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր կայացավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի հերթական նիստը՝ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանի գլխավորությամբ: Դեկանները զեկուցեցին 2018-2019 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի քննաշրջանի, 1-ին և 2-րդ վերահանձնումների և չներկայացածների արդյունքների մասին՝ նշելով, որ հեռացման ենթակա է 61 ուսանող: Քննաշրջանի...
Գիտխորհրդի որոշումները՝ ի նպաստ գիտաուսումնական գործընթացի բարելավման
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ համալսարանի գիտական խորհրդի  հերթական նիստը՝ գիտխորհրդի նախագահ, ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ: Համաձայն օրակարգի՝ 2015-2016 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքների և խնդիրների մասին զեկուցեց ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով...
Մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտքեր ունեցող ուսանողները պետք է ներկայացնեն դիմումները
Մինչև 12 կրեդիտ ակադեմիական պարտքեր ունեցող ուսանողները պետք նոյեմբերի 23-ը ներառյալ դիմումներ ներկայացնեն իրենց ֆակուլտետի դեկանատ՝ պարտքերի վերահանձնմանը մասնակցելու համար: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում զեկուցեց  ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը: Ֆակուլտետների դեկանները զեկուցեցին...
Օրակարգային 2 հարցի քննարկում ռեկտորատի նիստում
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր ռեկտորատի հերթական նիստն էր, որում քննարկման էին ներկայացված երկու հիմնական հարցեր՝ 2014-2015 ուստարվա 2-րդ կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքների ամփոփումը և 2015-2016 ուստարվա առկա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի խմբերի ձևավորման մասին: Ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ողջունելով նիստի մասնակիցներին,...
Այսօր մեկնարկեց լուծարքային շրջանի առաջին փուլը
ՀՊՏՀ-ում այսօր մեկնարկեց լուծարքային շրջանի առաջին փուլը, որին մասնակցում են առկա ուսուցման բակալավրիատի 1-4-րդ, հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի, առկա և հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի` ամփոփիչ քննաշրջանի ընթացքում «անբավարար» գնահատականներ ստացած և չներկայացած ուսանողները: Առաջին լուծարքային շրջանը...

Решения ученого совета - во благо улучшения научно-учебного процесса
В зале заседаний АГЭУ сегодня состоялось очередное заседание ученого совета университета во главе председателя ученого совета, ректора АГЭУ, профессора Корюна Атояна. Согласно повестке дня о результатах и проблемах экзаменационной сессии первого семестра 2015-2016 учебного года доложил проректор АГЭУ по учебно-организационным...
Студенты, имеющие академические задолженности до 12 кредитов должны предоставить заявки.
Студенты, имеющие академические задолженности до 12 кредитов должны предоставить заявки в деканаты своих факультетов до 23 ноября включительно для пересдачи академического долга. Об этом сегодня на заседании ректората доложил руководитель учебно-организационного отдела Армен Караханян. Деканы факультетов доложили...
В зале заседаний АГЭУ сегодня состоялось очередное заседание ректората, в котором были рассмотрены две основные вопросы – подведение итогов сессий вторового семестра 2014-2015 учебного года и о формировании 1-х курсов стационарной магистратуры 2015-2016 учебного года. Ректор Корюн Атоян поприветствовал участников...
Сегодня начался первый этап ликвидов
Сегодня в АГЭУ начался первый этап ликвидов, в котором участвуют студенты 1-4 курсы бакалавриата стационарного обучения, 1-3 курсов бакалавриата заочного обучения, магистратуры стационарного и заочного обучения, получившие во время обобщающей сессии “неудовлетворительные” оценки. Первый этап ликвидов завершится...