ՀՊՏՀ ռեկտորատի սեպտեմբերմեկյան շնորհավորանքը
Սիրելի՛ առաջին կուրսեցիներ, այսօր հիշարժան օր է բոլորիդ կյանքում: Այն առանձնահատուկ է՝ որպես ձեր ձեռքբերումների մի նոր շրջափուլ, որպես ուսանողական կյանքի մեկնարկ, որպես ակադեմիական կրթության նոր ընտանիքին անդամակցություն և, իհարկե, այն առանձնահատուկ է՝ արտակարգ իրավիճակի և բոլորիս անվտանգության պահպանման պահանջներով պայմանավորված:
Բարով եք եկել, ողջունում ենք ձեր նորամուտը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան և շնորհավորում Գիտելիքի, գրի և դպրության օրը:
Հավաստիացնում ենք՝ մեր համալսարանում դուք ստանալու եք բարձրորակ գիտելիք, ձեզ դասավանդելու են արհեստավարժ մասնագետներ, այստեղ ձևավորվելու և զարգանալու է ձեր արժեքային համակարգը, դուք քաղելու եք նաև կյանքի դասեր: Իսկ ձեզանից ակնկալում ենք ձգտում դեպի գիտելիքն ու ճանաչողությունը, ինչպես նաև աշխատասիրություն, կարգապահություն, հարգալից վերաբերմունք շրջապատի նկատմամբ: Այդ դեպքում դուք հաստատապես կդառնաք մեր մեծ ընտանիքի լիիրավ անդամ, և մեր բոլոր ջանքերն անմնացորդ կնվիրաբերվեն ձեզ:
Սիրելի՛ ուսանողներ, այս պահից սկսած, ջանացեք ինտեգրվել նոր միջավայրին, ներգրավվել ուսումնական գործընթացում ու քայլ առ քայլ կերտել ձեր կենսագրության ամենալուսատու էջերը:
Բարի երթ: Ամուր եղեք ոգով ու կամքով, հաստատակամ՝ ձեր բոլոր քայլերում, պատրաստ՝ հարափոփոխ մեր օրերի մարտահրավերներին:

Поздравление ректората АГЭУ с Днем знаний
Дорогие первокурсники! Сегодня знаменательный день в вашей жизни. Это особенный день, день, который ознаменует начало нового периода ваших достижений, это день, когда начинается ваша студенческая жизнь, день, когда, вы становитесь членом академической семьи, и, безусловно, это особенный день в связи с чрезвычайным положением и обязательным требованием соблюдения правил безопасности.
Добро пожаловать! Приветствуем вас в Армянском государственном экономическом университете и поздравляем с Днем знаний!
Будьте уверены, что здесь вы получите качественное образование, вам будут преподавать высококвалифицированные специалисты, здесь будет формироваться и развиваться ваша система ценностей, здесь вы также усвоите уроки жизни. С вашей стороны требуется лишь стремление к знанию и познанию, усердие, дисциплина, уважительное отношение к окружающей среде. В этом случае вы, несомненно, станете полноценным членом нашей большой семьи, и все наши усилия будут направлены на ваше развитие.
Дорогие студенты, начиная с этого момента сделайте все возможное, чтобы интегрироваться в новую среду, вовлечься в учебный процесс!
В добрый путь! Будьте сильны духом и волей, решительны во всех своих начинаниях и действиях, готовы противостоять вызовам современности!