Պրակտիկ մասնագետները լիզինգի, պետական և մասնավոր հատվածների համագործակցությանն առնչվող բաց դաս վարեցին
16.03.2021
ՀՊՏՀ շրջանավարտներ, Գործարարության աջակցման գրասենյակի ղեկավար Գևորգ Պողոսյանը և «Ագրոլիզինգ» ԼՎԿ ՍՊԸ խորհրդի նախագահ, գործադիր տնօրեն Արամ Մխիթարյանն այսօր հարազատ բուհում էին՝ համագործակցություն հաստատելու նպատակով։ Այցի շրջանակում նրանք բաց դաս վարեցին, ապա հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանի աշխատասենյակում։
Գևորգ Պողոսյանը և Արամ Մխիթարյանը ուսանողական լսարանում հանդես եկան «Պետական-մասնավոր երկխոսությունը որպես քաղաքականության մշակման արդյունավետ մեխանիզմ» և «Լիզինգը որպես ֆինանսական գործիք՝ տնտեսության ճյուղերի զարգացման համար» թեմաներով։ Նրանք պարզաբանեցին պետական և մասնավոր հատվածի փոխգործակցությանն առնչվող հարցերը, ինչպես նաև լիզինգի էությունն ու առավելությունները։
Հաջորդիվ Դիանա Գալոյանը և Արամ Մխիթարյանը հուշագիր կնքեցին, որով ամրագրվում է ՀՊՏՀ-«Ագրոլիզինգ» փոխգործակցությունը, և որի շրջանակում նախատեսվում է բաց դասերի անցկացում, նշված ընկերությունում ՀՊՏՀ ուսանողների ներգրավում, փորձառությունների կազմակերպում։ Ռեկտորն ընդգծեց, որ բուհը կարևորում է ուսումնական գործընթացում գործնական ոլորտի մասնագետների ներգրավվումը, ինչը զարգացնում է ուսանողների մասնագիտական հմտությունները, ճանապարհ հարթում դեպի աշխատաշուկա։

Специалисты-практики провели открытый урок, посвященный лизингу и сотрудничеству между государственным и частным секторами
Выпускники АГЭУ, руководитель Офиса по поддержке предпринимательства Геворг Погосян и председатель совета и учредительный директор ООО “Агролизинг” Арам Мхитарян сегодня посетили родной вуз с целью установления сотрудничества. В рамках своего визита они провели открытый урок, после которого их приняла ректор АГЭУ Диана Галоян.
Геворг Погосян и Арам Мхитарян выступили перед студентами с докладами “Диалог “государство-частный сектор” как эффективный механизм разработки политики” и “Лизинг как финансовый инструмент для развития отраслей экономики”.
Далее Дианой Галоян и Арамом Мхитаряном был подписан меморандум, закрепляющий сотрудничество между АГЭУ и ООО “Агролизинг”, в рамках которого предусматривается проведение открытых уроков, а также организация практики наших студентов в компании. Ректор подчеркнула, что интеграция специалистов-практиков в учебный процесс имеет большое значение, поскольку позволяет развивать профессиональные навыки студентов, помогая им найти свое место на рынке труда.