Դիտումների քանակ՝ 4231
Սիրելի ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ սույն թվականի հունիսի 4-ից մեկնարկում են ուսանողական էլեկտրոնային հարցումները: Այն ձեզ հնարավորություն կտա գնահատել դասավանդող դասախոսներին:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Ռուբեն Հայրապետյանը սույն թվականի մայիսի 14-ին ուսանողական էլեկտրոնային հարցման հայեցակարգը ներկայացրեց համալսարանի ուսանողներին: Քննարկման արդյունքում ներկայացված որոշ առաջարկներ ու մոտեցումներ ներառվել են համակարգում:
Եվ այսպես, հարցմանը մասնակցելու են առկա բակալավրիատի 1-3-րդ և առկա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի բոլոր այն ուսանողները, որոնք նախորդ կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքում ապահովել են առնվազն 13.0 ՄՈԳ: Հարցումն իրականացվելու է Moodle համակարգի միջոցով:
Սիրելի ուսանողներ, էլեկտրոնային հարցումներին մասնակցելու համար ձեզ արդեն իսկ առաքվել են հասցեական նամակներ, որտեղ առկա են համակարգ մուտք գործելու ձեր անձնական մուտքանունը և ծածկագիրը: Բոլոր նրանք, ովքեր դեռ չեն ստացել իրենց ծրարները, կարող են մոտենալ իրենց ֆակուլտետի դեկանին: Խնդրում ենք ուշադիր լինել այդ ծրարների նկատմամբ և չկորցնել:
Այս հրապարակմամբ ներկայացնում ենք հարցման գործողությունը, որը շատ պարզ է և կտևի մի քանի րոպե:
Հարցումն իրականացնելու համար այցելում եք moodle.asue.am հասցեով, էջի աջ անկյունում մուտքագրում եք ձեր մուտքանունն ու ծածկագիրը, որը նախապես ծրարով առաքված կլինի ձեզ: Այնուհետև բացված էջի ձախ կողմում կտեսնեք My courses տողը, որի վրա սեղմելուց հետո այդ տողի ներքևում կհայտնվի ձեզ դասավանդող դասախոսների անվանացանկը: Հերթով պետք է սեղմեք յուրաքանչյուր դասախոսի անվան տողի վրա, ինչից հետո կբացվի մեկ էջ՝ վրան գրված երկու տող՝ «Հարցում» և Answer the questions: Սեղմում եք Answer the questions տողը և սկսում պատասխանել հարցերին: Վերջին տողը նախատեսված է կարծիք և մեկնաբանություն թողնելու համար, սակայն այս դաշտը լրացման համար պարտադիր չէ: Գործողությունն ավարտում եք՝ սեղմելով Submit your answers կոճակը:
Հիշեցնենք, որ նախատեսվում է հարցումներն իրականացնել յուրաքանչյուր կիսամյակ՝ նախորդ կիսամյակում դասավանդած դասախոսների մասին: Հարցման արդյունքներն օգտագործվելու են համալսարանի ղեկավարության կողմից համապատասխան որոշումներ կայացնելու նպատակով (պարգևավճարների տարբերակում, ծայրահեղ դեպքերի բացահայտում և բացառում և այլն):
Հարցման ընթացքում ի հայտ եկած հնարավոր անճշտությունների շտկման, ինչպես նաև խորհրդատվության համար կարող եք այցելել ՀՊՏՀ էլեկտրոնային սարքավորումների սպասարկման և ծրագրային ապահովման բաժին կամ զանգահարել 010 593-416 հեռախոսահամարով:
Սիրելի ուսանողներ, տեղեկացնում ենք, որ հարցմանը կարող եք մասնակցել նաև հեռախոսի միջոցով՝ ներբեռնելով Moodle հավելվածը, այնուհետև հասցեի դաշտում նշում եք moodle.asue.am և շարունակում գործողությունը:

Дорогие студенты, сообщаем, что с 4-го июня с.г. начинаются студенческие электронные опросы. Они дадут вам возможность оценить преподавателей.
Напомним, что исполняющий обязанности ректора АГЭУ Рубен Айрапетян 14 мая с.г. представил студентам университета концепцию студенческого электронного опроса. Некоторые из представленных предложений и подходов, представленных в результате обсуждения были внедрены в систему.
Итак, в опросах примут участие все студенты с 1-3 курса очного бакалавриата и 1-го курса очной магистратуры, которые по результатам экзаменационной сессии прошлого семестра обеспечили минимум 13 СКО. Опрос будет осуществлен по системе Moodle.
Дорогие студенты, для участия в электронных опросах вам уже были доставлены письма, где есть ваш личный логин и пароль. Все те, кто еще не получил свои конверты, могут подойти к декану своего факультета. Просим быть внимательным и не терять конверт.
Этой публикацией представляем действие опроса, которое является ясным и будет длиться несколько минут.
Для осуществления опроса посещаем сайт moodle.asue.am, в левом углу страницы вводим логин и пароль, которое было доставлено заранее. После чего, в левом углу открытой страницы увидите строку My courses, нажав на которую внизу строки появится список ваших преподавателей. По очереди необходимо нажать на строчку каждого преподавателя, после чего откроется одна страница, на которой будут две строки: «Опрос» и Answer the questions. Нажимаем на строку Answer the questions и начинаем отвечать на вопросы. Последняя строка для того, чтобы оставить мнение и комментарий, однако эта страница не обязательна для заполнения. Действие заканчиваем, нажав на кнопку Submit your answers.
Напомним, что предполагается проведение опросов каждый семестр, для преподавателей прошлого семестра. Результаты опросов будут использованы руководством вуза для принятия соответствующих решений (дифференциация премий, выявление исключительных случаев и т.д.).
В случае появлений неточностей, а также для консультации можете обращаться в отдел обслуживания электронного оборудования и программного обеспечения АГЭУ или позвонить по номеру телефона 010 593 – 416.