Դիտումների քանակ՝ 1410
Մայիսի 24-ին Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային ու Երևանում DAAD տեղեկատվական գրասենյակները կազմակերպել էին «Կրթությունը Եվրոպայում․ իմ փորձը» խորագրով միջոցառումը, որի նպատակն էր ծնողներին և ուսանողներին ներկայացնել Եվրոպայում ուսանելու, ապրելու առավելություններն ու մարտահրավերները:
Միջոցառմանը ակտիվ մասնակցություն են ունեցել նաև Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ներկա և նախկին կրթաթոշակակիր ուսանողները:
Մասնավորապես՝ ՀՊՏՀ-ի ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանող Նոյեմ Ավուշյանը, ով Աթենքի տնտեսագիտության և բիզնեսի դպոցում սովորել է 2016-2017 ուսումնական տարվա 2-րդ կիսամյակում, քննարկման ընթացքում պատմել է իր փորձի, հնարավորությունների և մարտահրավերների մասին:
Իսկ ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանող Դավիթ Աղաբեկյանը, ով այժմ գտնվում է Հունգարիայի Միշկոլցի համալսարանում և նույն ֆակուլտետի ուսանողուհի Հռիփսիմե Մանասյանը, ով այս պահին սովորում է Բրատիսլավայի տնտեսագիտության և հանրային կառավարման դպրոցում, տեսաուղերձով դիմել են դահլիճում ներկա ուսանողներին և նրանց ծնողներին՝ ներկայացնելով իրենց հյուրընկալող համալսարանները: Հոլովակը հասանելի է հետևյալ հղմամբ
Բոլոր լուսանկարների և հոլովակի հեղինակային իրավունքները պատկանում են Հայաստանում «Էրազմուս+» ծրագրի ազգային ու Երևանում DAAD տեղեկատվական գրասենյակներին:

24 мая Национальный офис программы “Эразмус +” и Ереванский информационный центр Немецкой службы академического обмена /DAAD/ организовали мероприятие на тему «Образование в Европе: мой опыт», в рамках которого студентам и их родителям были представлены привилегии и вызовы обучения и проживания в Европе.
В мероприятии активно участвовали нынешние и бывшие стипендиаты-студенты Армянского государственного экономическогo университета.
В частности, студентка финансового факультета АГЭУ Ноем Авушян, которая на 2-м семестре 2016-2017 учебного года обучалась в Афинском университете экономики и бизнеса, в ходе обсуждения рассказала о своем опыте, возможностях и вызовах.
А студент финансового факультета Давит Агабекян, который сейчас находится в Венгерском университете Мишкольца и студентка того же факультета Рипсиме Манасяn, которая сейчас учится в Школе экономики и менеджмента общественного управления в Братиславе, обратились к учащимся и их родителям с видеопосланием. Ролик досупен по ссылке.
Авторские права всех фотографий и ролика принадлежат Национальному офису программы “Эразмус +” и Ереванскому информационному центру Немецкой службы академического обмена. Об этом нам сообщает отдел внешних связей АГЭУ.