MS Office դասընթացի դիմորդների համար անցկացվեց թեստավորում
ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ կուրսերի ուսանողների համար կազմակերպվող MS Office-ի անվճար լրացուցիչ դասընթացների մեկնարկից առաջ այսօր անցկացվեց թեստավորում. ըստ իմացության մակարդակի կձևավորվի 4 խումբ:
ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանի փոխանցմամբ՝ թեստավորմանը մասնակցեց 85 ուսանող: Թեստավորման ընթացքին հետևում էին տնտեսական ինֆորմատիկայի և տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի վարիչ Վարդան Սարգսյանը, նույն ամբիոնի դասախոս Անուշ Թումանյանը, ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի տնօրեն Լուսինե Դանիելյանը, Աղավնի Հակոբյանը, շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի աշխատակիցները:
MS Office գործնական պարապմունքները կսկսվեն եկող շաբաթվանից, կանցկացվեն համակարգչային լսարաններում, դասերից հետո:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ ղեկավարությունը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ ուսանողների համար կազմակերպելով MS Office ծրագրի անվճար լրացուցիչ դասընթացներ: Այս թեմայով մեր նախորդ հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Для студентов 3 и 4 курсов бакалавриата АГЭУ было организовано тестирование до начала бесплатного курса MS Office. Будут сформированы 4 группы в соответствии с уровнем знаний.
По словам Агавни Акопян, руководителя отдела непрерывного образования и переподготовок АГЭУ, в тестировании приняли участие 85 студентов. За процессом тестирования следили Вардан Саргсян, заведующий кафедрой экономической информатики и информационных систем, Ануш Туманян, лектор той же кафедры, Лусине Даниелян, директор департамента внешних связей АГЭУ, Агавни Акопян, сотрудники отдела непрерывного образования и переподготовок.
Практические занятия по MS Office начнутся на следующей неделе, будут проходить в компьютерных аудиториях после занятий.
Напомним, что руководство АГЭУ выступило с инициативой организации бесплатных дополнительных курсов MS Office для студентов.