Մարզական լավագույն ավանդույթները ՀՊՏՀ-ում շարունակվում են. Դիանա Գալոյանը հյուրընկալեց ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմին
21.10.2021
Եռամյա դադարից հետո Տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի «ՀՊՏՀ Երևան» թիմը վերադարձել է ՀՀ ֆուտզալի բարձրագույն խումբ և այս տարվա մրցաշրջանում արդեն հասցրել է գրանցել առաջին հաջողությունը՝ առաջնության 2-րդ խաղում 3։2 հաշվով հաղթելով «Արարատի-Արմենիա»  թիմին։
Առաջնությունում ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմի մասնակցության մեկնարկը ողջունելու և թիմին ոգևորելու նպատակով այսօր նրանց հյուրընկալեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Արմեն Գրիգորյանը։ Դիանա Գալոյանը շնորհավորեց թիմին կրկին բարձրագույն խմբում հանդես գալու և առաջին հաջողությունը գրանցելու առթիվ՝ ընդգծելով, որ Տնտեսագիտական համալսարանը բարձր է գնահատում սպորտի դերը ուսանողության շրջանում և մշտապես պատրաստ է աջակցել։ «Ձեր հաջողություններն ու հաղթանակները մեր համալսարանի պատիվն են, և բուհի ղեկավարությունը պատրաստ է աջակցել ձեզ՝ կերտելու նորանոր հաղթանակներ»,- դիմելով թիմին՝ ասաց բուհի ղեկավարը՝ միաժամանակ նշելով, որ պատրաստ է թիմի մոտակա ելույթներին ներկա գտնվել և խրախուսել։
ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի վարիչ, Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի նախագահ, «ՀՊՏՀ Երևան» թիմի գլխավոր մարզիչ Հովհաննես Գաբրիելյանը շնորհակալություն հայտնեց բուհի ղեկավարին՝ նշելով, որ ֆուտզալի թիմը մշտապես զգացել է բուհի հոգածությունը, ինչը պարտավորեցնող է, ապա Դիանա Գալոյանին նվիրեց անվանական մարզաշապիկ։
Թիմի հաջողությունների և անելիքների մասին կարդացեք Հովհաննես Գաբրիելյանի հետ մեր հարցազրույցը այստեղ:

В АГЭУ продолжаются лучшие спортивные традиции: Диана Галоян приняла членов команды АГЭУ по футзалу
После двухлетнего перерыва команда АГЭУ по футзалу “АГЭУ Ереван” вернулась в высшую лигу и уже показала хороший результат, одержав победу над командой “Арарат-Армения” со счетом 3:2 во второй игре чемпионата.
Сегодня ректор АГЭУ Диана Галоян и проректор по учебной части Армен Григорян приняли членов команды АГЭУ по футзалу, чтобы поприветствовать их старт в чемпионате и воодушевить на дальнейшие победы. Диана Галоян поздравила команду с выступлениями в высшей лиге и первой победой в чемпионате, подчеркнув, что АГЭУ высоко ценит роль и значение спорта в жизни студентов, а руководство вуза всегда готово оказать содействие команде. Диана Галоян также отметила, что готова присутствовать на соревнованиях и оказывать поддержку нашим спортсменам.
Заведующий кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО АГЭУ, председатель Студенческой спортивной федерации РА, главный тренер команды “АГЭУ Ереван” Ованнес Габриелян выразил благодарность руководству вуза, отметив, что команда по футзалу всегда чувствовала заботу и внимание со стороны вуза, что уже обязывает. Диане Галоян была подарена именная футболка.
Об успехах и дальнейшей деятельности команды можете прочитать в нашем интервью с Ованнесом Габриеляном, перейдя по ссылке.