Հայտագրվեց ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը. բարի գալուստ տնտեսագիտական մայր համալսարան
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում առկա բակալավրիատի ընդունելությամբ մեկնարկել է 2019-2020 ուսումնական տարվա ընդունելության գործընթացը: Այսօր առավոտյան հայտագրվեց ՀՊՏՀ առաջին դիմորդը՝ Հայկուշ Սարգսյանը:
Ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մանուկ Մովսիսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ հանձնաժողովը պատրաստ է հավուր պատշաճի կազմակերպել ընդունելությունը և դիմորդներին հիշեցրեց՝ աշխատում են ամեն օր՝ ներառյալ շաբաթ-կիրակի և տոն օրերը:
Գեղեցիկ ավանդույթի համաձայն՝ ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց առաջինը հայտագրված դիմորդի և նրա ծնողների հետ:
Հայկուշ Սարգսյանը Գորիսից է, ընդունելության մեկնարկի մասին տեղեկանալուն պես հայրիկի ու մայրիկի հետ շտապել է մայրաքաղաք՝ մեծ ու կարևոր նպատակի առաջին քայլն անելու: Ընտրել է վիճակագրի մասնագիտությունը և առանց վարանելու առաջին հայտը լրացրեց անվճար տեղի համար:
«Տնտեսագիտական համալսարանի մասին տեղեկություններ եմ կարդացել բուհի պաշտոնական կայքից, հետևում եմ ֆեյսբուքյան էջին: Առաջին տպավորություններս ՀՊՏՀ-ից շատ դրական են, ընդունող հանձնաժողովում ինձ շատ ջերմ ընդունեցին, բարյացակամորեն օգնեցին լրացնել հայտս (ես մի քիչ հուզված էի): Այսօր գտնվելով ՀՊՏՀ-ում՝ կարծես ընդունվելու ձգտումս ավելի մեծացավ, ավելի եմ շտապում դառնալ այստեղի ուսանողը: Հույս ունեմ՝ կկարողանամ բարձր միավորներով ընդունվել»,-ասաց մեր ապագա ուսանողը:
Դիմորդի հայրն էլ՝ Էդգար Սարգսյանը, հավելեց, որ դուստրն ինքնուրույն է ընտրել բուհն ու մասնագիտությունը, իրենք էլ ի սրտե խրախուսում են լավ ընտրությունը:
Ի գիտություն՝ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում (asue.am) «Դիմորդ» խորագրի ներքո բացվել է նոր բաժին՝ «ՀՊՏՀ ընդունելություն 2019-2020», որտեղ կարող եք գտնել ընդունելության ողջ գործընթացի մասին պարբերաբար հրապարակվող համապարփակ ու թարմ տեղեկություններ:

Количество просмотров: 913
В Армянском государственном экономическом университете начался прием документов на очный бакалавриат 2019-2020 учебного года. Сегодня утром принята первая заявка: от Айкуш Саргсян.
Ответственный секретарь приемной комиссии Манук Мовсисян в беседе с нами сказал, что комиссия готова надлежащим образом организовать прием и напомнил абитуриентам, что они работают каждый день, включая субботу-воскресенье и праздничные дни.
Согласно принятой приятной традиции, отдел информации и связей с общественностью АГЭУ провел беседу с первым абитуриентом и с родителями.
Айкуш Саргсян из Гориса, как только узнала о начале работы приемной комиссии, вместе с родителями поспешила в столицу - для того, чтобы сделать первый шаг к большой и важной цели. Выбрала специальность статистика, и не раздумывая заполнила заявку на бесплатное место. “Об Экономическом университете я прочитала на официальном сайте университета, слежу за страницей в Фейсбук. Мои первые впечатления от АГЭУ положительные, в приемной комиссии меня очень тепло встретили, помогли мне заполнить заявку (я была весьма взволнована). Сегодня находясь в АГЭУ, мое желание поступить стало еще больше, я спешу стать студенткой вуза. Надеюсь, смогу поступить с высокими баллами”- сказала наша будущая студентка.
Отец абитуриентки Эдгар Саргсян добавил, что дочь самостоятельно выбрала вуз и специальность, а они поддерживают ее выбор.
К сведению всех абитуриентов отметим, что на официальном сайте АГЭУ (asue.am) в разделе "Абитуриент", открылся новый раздел "Прием в АГЭУ 2019-2020", где будет размещена вся необходимая информация, касающаяся данного процесса, предоставленная приемной комиссией АГЭУ, а также вся информация, которая будет освещена отделом информации и связей с общественностью АГЭУ.