ՀՊՏՀ ուսանողներն այցելել են հայկական դրամի ցուցասրահ
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում սույն թվականի սեպտեմբերի 23-ին ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի դասախոսներ՝ տ.գ.դ., պրոֆեսոր Զոյա Թադևոսյանի (կուրսղեկ) և տ.գ.թ., ասիստենտ Լուսինե Աղաջանյանի նախաձեռնությամբ նույն մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողներն...
Անկախության տոնը՝ ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում
ՀՀ անկախության 26-ամյակը հանդիսավորությամբ ու գեղեցիկ միջոցառմամբ է նշվել նաև ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում. սեպտեմբերի 20-ին տեղի ունեցած հայրենասիրական  միջոցառումը կրթօջախի բակում մեկտեղել է դասախոսներին, ուսանողներին, հյուրերի, մասնակցել է տնօրեն Սերգեյ Խառատյանը: Այս մասին տեղեկացնում են քոլեջից:...
Հարգանքի տուրք և ոգեկոչման արարողություն՝ «Եռաբլուր» փառքի պանթեոնում
Մեր համալսարանի ուսանողական խորհրդի  և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի համատեղ նախաձեռնությամբ կազմակերպված՝  ՀՀ անկախության 26-րդ տարեդարձին նվիրված   միջոցառումների  շրջանակում ՀՊՏՀ 200 ուսանող սեպտեմբերի 21-ի օրամուտը դիմավորել է «Եռաբլուր» փառքի պանթեոնում: Համալսարանականները ծաղկեպսակներ...

Студенты АГЭУ посетили демонстрационный зал армянского драма
В рамках мероприятий, приуроченных ко Дню независимости Республики Армения, 23 сентбря сего года по инициативе преподавателей кафедры международных экономичексих отношений – к.э.н., профессора Зои Тадевосян (руководитель курса) и к.э.н., ассистента Лусине Агаджанян, студенты 3-го курса той же специальности посетили...
По совместной инициативе студенческого совета нашего университета и Молодежного фонда Армении, в рамках мероприятий, приуроченных к 26-й  годовщины со дня независимости РА, 200 студентов АГЭУ встретили закат 21-ого сентября в пантеоне воинской славы «Ераблур». Университетовцы возложили венки к могилам воинов-освободителей,...