Հայտնի են ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջ ընդունված ուսանողների անունները
ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում ընդունելության գործընթացն ամփոփվել է և հայտնի են դարձել քոլեջ ընդունված ուսանողների անունները: ՀՊՏՀ ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Դիանա Գալոյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ քոլեջի մասնագիտությունների նկատմամբ այս տարի եղել է աննախադեպ հետաքրքրություն: «Քոլեջի 5 մասնագիտությունների...
ՀՊՏՀ քոլեջում. ցերեկույթ՝ նվիրված Քառօրյա պատերազմին
Ապրիլի 4-ին ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում, ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, տեղի է ունեցել միջոցառում՝ նվիրված ապրիլյան Քառօրյա պատերազմին:Քոլեջի կարիերայի և մարքեթինգի մասնագետ Հայկ Գրիգորյանը այսօր մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ուսանողներն այդ ցերեկույթով նպատակ ունեին ցուցադրելու հայորդու պայքարելու,...
Արկադի Տեր-Թադևոսյանը հյուրընկալվել է ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում
ՀՊՏՀ Ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում երեկ օրը նշանավորվել է Արցախյան ազատամարտի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանի (Կոմանդոս) այցով, ինչի առիթով քելեջի սաները կազմակերպել են միջոցառում՝ ներկայացնելով իրենց ռազմական գիտելիքները: Հանդիպմանը ներկա է եղել քոլեջի տնօրեն Սերգեյ Խառատյանը: Ուսանողները ցուցադրել...
Անկախության տոնը՝ ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում
ՀՀ անկախության 26-ամյակը հանդիսավորությամբ ու գեղեցիկ միջոցառմամբ է նշվել նաև ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում. սեպտեմբերի 20-ին տեղի ունեցած հայրենասիրական միջոցառումը կրթօջախի բակում մեկտեղել է դասախոսներին, ուսանողներին, հյուրերի, մասնակցել է տնօրեն Սերգեյ Խառատյանը: Այս մասին տեղեկացնում են քոլեջից:...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում օրը նշանավորվեց Ապրիլյան քառօրյա պատերազմում զոհված՝ քոլեջի սաներ Գոռ Կիրակոսյանին և Սարգիս Գասպարյանին, ինչպես նաև Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին և մայիսյան եռատոնին նվիրված հուզառատ հուշ-ցերեկույթով: Միջոցառմանը ներկա էին քոլեջի...
Գիտելիքի օրն ու նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում հանդիսավորությամբ նշանավորվեց: Քոլեջն իր սաներին ընդունեց հուզառատ ու տոնական մթնոլորտում: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, քոլեջի տնօրեն Ավագ Հակոբյանը, հյուրեր՝...

Завершен процесс приема в финансово - экономический колледж АГЭУ и уже известны имена поступивших студентов. Проректор по учебным работам АГЭУ Диана Галоян в беседе с нами отметила, что в этом году зарегистрирована беспрецедентная заинтересованость специальностями колледжа. " На 72 места по 5 специальностям колледжа...
4 апреля в Финансово-экономическом колледже АГЭУ, по инициативе студенческого совета, состоялось мероприятие, посвященное Апрельской четырехдневной войне.Специалист по карьере и маркетингу колледжа Айк Григорян, в беседе с нами сказал, что студенты с помощью этого утренника показали сильную волю и духовность...
Сегодня в финансово-экономическом колледже Армянского государственного экономического университета день ознаменовался мероприятием, посвященным ученикам колледжа Гора Киракосяну и Саргису Гаспаряна, погибшим в Арцахской четырехдневной войне, а также памяти жертв Геноцида армян и майским праздникам. На мероприятии...
День знаний и начало нового учебного года торжественно отмечался в Финансово-экономический колледже АГЭУ. Колледж встречает своих студентов в интересной и праздничной атмосфере. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, директор колледжа Аваг Акопян, заместитель исполнительного директора "ГЛОБАЛ КРЕДИТ" ЗАО УКО Арам...