Գունեղ միջոցառումներ ՀՊՏՀ բակում ՝ «Էրեբունի-Երևան - 2799»-ին ընդառաջ
Հոկտեմբերի 14-ին կնշենք մեր սիրելի մայրաքաղաքի հիմնադրման օրը կամ «Էրեբունի-Երևան-2799»-ը: Երևանի տոնն ամեն տարի նշանավորվում է մշակութային գեղեցիկ միջոցառումներով՝ քաղաքը լցնելով սիրով, ջերմությամբ ու բարությամբ: «Էրեբունի-Երևան - 2799» ծրագիրը կրում է «Երևան՝ սիրո քաղաք» կարգախոսը: Տոնական խանդավառությանն...
5 տարի առաջ հիմնադրվեց ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղը
Հինգ տարի առաջ` 2007 թվականի դեկտեմբերի 21-ին, ՀՀ Կառավարության որոշմամբ Վայոց ձորի մարզում հիմնադրվեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղը: Անցած տարիների ընթացքում մասնաճյուղի ձեռքբերումների ցանկը հարստացավ, և այսօր էլ այն շարունակում է հաջողություններ գրանցել տնտեսագետ կադրեր...
Կորյուն Աթոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5–ամյակի առիթով
Դեկտեմբերի 21–ին լրացել է ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5–ամյակը, որի կապակցությամբ ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել։ Այն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորև. Սիրելի դասախոսներ և ուսանողներ, Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5-ամյակի կապակցությամբ: Մասնաճյուղի հիմնադրումը կարևոր քայլ էր ՀՀ կառավարության ծրագրի իրականացման և այդ համատեքստում տարածքների համաչափ զարգացման...

В этом году праздничные мероприятия "Эребуни-Ереван", посвященные 2799-летию со дня основания Еревана пройдут под девизом "Ереван — город любви". Представители студенческого совета АГЭУ выступают с новыми идеями и инициативами. Сегодня во дворе университета перемены отличались теплой и гостеприимной атмосферой....
5 лет назад основался Ехегнадзорский филиал АГЭУ
Поздравительное послание Корюна Атояна в честь 5-летия со дня основания Ехегнадзорского филиала АГЭУ
21-го декабря исполнилось 5 лет со дня основания Ехегнадзорского филиала, по случаю которого ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян направил поздравительное послание. Его полностью представляем ниже: Дорогие преподаватели и студенты, Поздравляю Вас с 5- летием со дня основания филиала АГЭУ Ехегнадзорского государственного экономического университета. С точки зрения осуществления программы правительства РА и в этом контексте равномерного развития территорий основание филиала...