Կորյուն Աթոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5–ամյակի առիթով
Դեկտեմբերի 21–ին լրացել է ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5–ամյակը, որի կապակցությամբ ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել։ Այն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորև.
Սիրելի դասախոսներ և ուսանողներ,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման 5-ամյակի կապակցությամբ:
Մասնաճյուղի հիմնադրումը կարևոր քայլ էր ՀՀ կառավարության ծրագրի իրականացման և այդ համատեքստում տարածքների համաչափ զարգացման տեսանկյունից: Կրթության և գիտության ոլորտը այն գերակա ուղղություններից է, որով մեր հանրապետությունը պետք է զարգացնի իր տնտեսական ներուժը և նպաստի սոցիալական բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը, ինչպես նաև իրականացնի բազմաթիվ մարտահրավերների հաղթահարմանն ուղղված գործընթացներ: Դրանք հատկապես վերաբերում են ՀՀ մարզերին և նրանց առջև ծառացած խնդիրներին:
Եղեգնաձորի մասնաճյուղի հիմնադրման հնգամյա ժամանակահատվածում բուհն անցել է կայացման կարևոր փուլեր: Այդ առումով որպես ձեռքբերումներ կարելի է համարել այն, որ ստեղծվել են արդի կրթական տեխնոլոգիաներով հագեցած լսարաններ, թողարկվել են առաջին շրջանավարտները, ներդրվել է մագիստրոսական կրթական ծրագիր, հնարավորություն է ընձեռվել աշխատանքին զուգահեռ ստանալ հեռակա կրթություն, կազմակերպվել է հանրապետական տնտեսական գիտաժողով: Կատարված բոլոր աշխատանքները վկայում են այն մասին, որ հանրապետական, մարզային և տեղական իշխանությունները մտահոգ են մասնաճյուղի զարգացման խնդիրներով և աջակցում են մատչելի կրթություն ստանալուն:
Հարգելի գործընկերներ և ուսանողներ, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով այս կարևոր տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և ցանկանում եմ, որ նորաստեղծ բուհի հետ կապը լինի ամուր, սրտացավ ու մշտական:

Поздравительное послание Корюна Атояна в честь 5-летия со дня основания Ехегнадзорского филиала АГЭУ
21-го декабря исполнилось 5 лет со дня основания Ехегнадзорского филиала, по случаю которого ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян направил поздравительное послание. Его полностью представляем ниже:
Дорогие преподаватели и студенты,
Поздравляю Вас с 5- летием со дня основания филиала АГЭУ Ехегнадзорского государственного экономического университета. С точки зрения осуществления программы правительства РА и в этом контексте равномерного развития территорий основание филиала является важным шагом.
Область науки и образования – это те высшие направления, по которым наша
республика должна развить экономическую внутреннюю силу, способствовать повышению уровня социального благосостояния и осуществить процессы, направленные на преодоление различных вызовов. Это относится в основом марзов РА и, вставших перед ними, проблем. За 5 лет Ехегнадзорский филиал прошел важные стадии становления. Поэтому в качестве достижений можно считать то, что созданы аудитории, оснащенные современными образовательными технологиями, выпущены первые выпускники, внедрена
магистрская образовательная программа, удалась возможность параллельно с работой
получить заочное обучение, организована республиканская экономическая научная сессия. Все проделанные работы свидетельствуют о том, что республиканская, марзовая и местная власти озабочены проблемами развития филиала и поддерживают получению доступного образования. Уважаемые коллеги и студенты, еще раз поздравляю по поводу этого важного праздника и желаю Вам успехов, чтоб связь с новым вузом была крепкой, отзывчивой и постоянной.