Մեկնարկեց սեմինարների շարք. հետազոտություններ՝ ՀՀ նախարարությունների պատվիրած թեմաներով
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի առաջարկով ՀՀ նախարարությունները կենտրոնին են ներկայացրել տնտեսական առաջնահերթություն ունեցող թեմաներ, որոնցով ներկայում կատարվում են հետազոտություններ: Այսօր մեկնարկեց սեմինարների շարքը, որտեղ հետազոտական խմբերը ներկայացնում են իրենց աշխատանքի արդյունքը: Ամբերդի...
«Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում այսօր հերթական ընթացիկ գիտական սեմինարն էր՝ «ՀՀ տարածքային համաչափ զարգացման ներուժը» խորագրով, որին մասնակցում էին կենտրոնի աշխատակիցները՝ տնօրեն Սամվել Ավետիսյանի գլխավորությամբ, դասախոսներ, ուսանողներ: Նշենք, որ «ՀՀ տարածքային համաչափ զարգացման սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրները» ...
Հերթական գիտական սեմինարը՝ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում
«Աշխատուժի միգրացիա» հետազոտական ուղղության շրջանակներում այսօր «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում կայացավ «Արտագաղթի սոցիալ-ժողովրդագրական հետևանքները» խորագրով գիտական սեմինար, որի հիմնական բանախոսը թեմայի ղեկավար, տ.գ.դ. դոցենտ Զոյա Թադևոսյանն էր: Սեմինարի ընթացքում հետազոտական խումբը ներկայացրեց իր կատարած հետազոտություններն...

Уважаемые АГЭУ-евцы, asue.am продолжает серию блиц-интервью, посвященных 45-летию нашего любимого университета. Сегодня нашим собеседником является Зоя Тадевосян, профессор кафедры международных экономических отношений, доктор экономических наук. Образование - необходимая составляющая идеального образа человека....
Проблемы равномерного регионального развития РА исследуются в «Амберд»-е
Сегодня  в  исследовательском  центре   «Амберд» прошел очередной  научный  семинар  на  тему «Потенциал  равномерного  регионального  развития  РА» , в  котором  участвовали  сотрудники  центра  во  главе  с  директором  Самвелом  Аветисяном, преподаватели, студенты. Отметим, что руководитель  исследовательской ...
Очередной научный семинар в исследовательском центре «Амберд»
Сегодня в  исследовательском  центре  «Амберд» в  рамках  исследовательского  направления  «Миграция  рабочей  силы» состоялся  научный  семинар    на  тему «Социально-демографические  последствия  миграции», основным  докладчиком  которого  была  руководитель  темы,  д.э.н.  доцент  Зоя  Тадевосян.  На  семинаре ...