Նոր ուսումնական տարվանից կգործի անհատական աշխատանքների կատարման նոր կարգ
2012-2013 ուսումնական տարվանից ՀՊՏՀ-ում կգործի անհատական աշխատանքների կատարման նոր կարգ: ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը, մեզ հետ զրույցում անդրադառնալով անհատական աշխատանքների կատարմանը, հիշեցրեց, որ համաձայն ՀՊՏՀ գիտխորհրդի փետրվարի 29-ի ընդունած որոշման, այսուհետ յուրաքանչյուր...
ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառում մասնագիտության ուսանողները` մարքեթոլոգներ (լուսանկարներ)
Հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ ֆակուլտետի հաշվապահական հաշվառում մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանողները «Մարքեթինգի հիմունքներ» առարկայից անհատական աշխատանքների պաշտպանության շրջանակում, մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ Մարինե Նիկողոսյանի ղեկավարությամբ այսօր ներկայացրեցին իրենց կատարած ուսումնասիրությունները: «Մարքեթինգի...
Անհատական աշխատանքների իրականացման և ընդունման ժամանակը որոշում է տվյալ առարկայի դասախոսը
ՀՊՏՀ ուսումնառության գործընթացի անբաժանելի մասն է անհատական աշխատանքների կատարումը: Տեղեկացնում ենք, որ ՀՊՏՀ-ի կողմից հրապարակված` «Ակադեմիականկրեդիտների կուտակման ու փոխանցման համակարգը և առաջադիմության բազմագործոնային գնահատումը» ուսումնամեթոդական ուղեցույցում նշված է, որ անհատական աշխատանքի իրականացման և ընդունման...
Յուրաքանչյուր կիսամյակում կհանձնարարվի երկու անհատական աշխատանքից ոչ ավելի
ՀՊՏՀ-ում ուսումնական գործընթացի կազմակերպման, կրթությունը ժամանակի պահանջներին համապատասխան դարձնելու հարցերի շուրջ բազմաթիվ քննարկումներում թե’ դասախոսները, թե’ ուսանողները հնչեցրել են անհատական աշխատանքների հետ կապված մտահոգություններ՝ նշելով, որ անհատական աշխատանքների կատարումը ժամանակատար ու անարդյունավետ...

С нового учебного года будут действовать новые правила по осуществлению индивидуальных работ
С 2012-2013 учебного года в АГЭУ будут действовать новые правила индивидуальных работ. Проректор по учебно-методическим работам АГЭУ Паруйр Калантарян в беседе с нами обращаясь к вопросу об осуществлении индивидуальных работ напомнил, что согласно решению, принятому 29 февраля на ученом совете АГЭУ, теперь в каждом...
Неотьемлемой частью учебного процесса АГЭУ являются осуществление персональных работ. Сообщаем, что в опубликованной АГЭУ-ом учебнометодической ссылке “Система накопления и передачи академических кредитов и оценка многокомпонентной успеваемости” отмечено, что время осуществления персональных работ определяет...
В АГЭУ относительно организации учебного процесса, для соответствия требованиям времени, в многочисленных дискуссиях как преподаватели, так и студенты высказывали озабоченность относительно индивидуальных работ, отмечая, что они являются не столь результативными и требующими времени. На вчерашнем заседании...