ՀՊՏՀ աշխատակիցներն Ամստերդամում մասնակցել են ՐԻՖԱՅՆ ծրագրի կոորդինացիոն հանդիպմանը
Հոկտեմբերի 17-18-ին Ամստերդամի Կիրառական գիտությունների համալսարանում տեղի է ունեցել «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում իրականացվող «Ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրերի բարեփոխում Հայաստանում և Մոլդովայում» (ՐԻՖԱՅՆ) նախագծի կոորդինացիոն հանդիպումը, որտեղ ՀՊՏՀ-ն ներկայացրել են միջազգային կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը և նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Արփինե Ջրաղացպանյանը:
Ինչպես հայտնում են նշված բաժնից, աշխատանքային հանդիպումների ընթացքում քննարկվել և ամփոփվել են ծրագրի շրջանակներում դասավանդման ժամանակակից մեթոդների վերաբերյալ իրականացված վերապատրաստումների, Կորպորատիվ ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրի բարեփոխմանն ուղղված դասընթացների արդյունքներն ու արդյունավետությունը: Յուրաքանչյուր համալսարան ներկայացրել է «Կորպորատիվ ֆինանսներ» մասնագիտության 2019-2020թթ. ուստարվա ընդունելության արդյունքները, ծրագրի կայունության ռազմավարությունը, պլանավորվել են ծրագրի եզրափակիչ տարվա գործողությունները և դրանց ժամկետները:
Հարկ է ընդգծել, որ ՐԻՖԱՅՆ ծրագրի շրջանակներում կատարված աշխատանքների շնորհիվ՝ բարեփոխված Կորպորատիվ ֆինանսներ դասընթացը 2019-2020թթ. գրանցել է ուսանողների քանակի 75% աճ (28 ուսանող)՝ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշի հետ համեմատած (16 ուսանող):
Հիշեցնենք, որ ՐԻՖԱՅՆԸ ՀՊՏՀ-ում համակարգում է արտաքին կապերի դեպարտամենտի միջազգային կապերի բաժինը, նախագծի մասին ավելին՝ համալսարանի պաշտոնական կայքի «Միջազգային ծրագրեր» բաժնում:

17-18-го октября в университете прикладных наук Амстердама состоялась координационная встреча проекта «Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове» (РИФАЙН) в рамках программы «Эразмус +», где АГЭУ представляли начальник отдела международных связей Вард Гукасян и главный специалист того же отдела Арпине Джрагацпанян.
Как сообщают из отдела, на рабочих встречах были обсуждены и обобщены результаты и эффективность курсов, переподготовок, направленных на реформирование магистерских программ по корпоративным финансам.
Следует подчеркнуть, что благодаря работе, проделанной в рамках программы РИФАЙН, реформированный курс по корпоративным финансам на 2019–2020уч. Годы увеличил количество студентов на 75% (28 студентов) по сравнению с аналогичным периодом прошлого года (16 студентов).
Напомним, что программу «РИФАЙН» в АГЭУ координирует отдел международных связей департамента внешних связей , подробную информацию можно найти на официальном сайте университета в разделе «Международные программы».