ՀՊՏՀ ուսանողները համալրում են «Հայկական ծրագրեր» ընկերության աշխատակիցների շարքերը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը շարունակում է սերտ համագործակցությունը աշխատաշուկայի առաջատար կազմակերպությունների հետ, ինչը աշխատանքի և կարիերայի խոստումնալից հեռանկարներ է բացում մեր ուսանողների առջև։
2022թ. նոյեմբերին «Հայկական ծրագրեր» ընկերության կողմից կազմակերպված բաց դռների միջոցառմանը մասնակցած մեր ուսանողներից 36-ն ընտրվել և մասնակցում է ընկերության «ՀԾ-Ձեռնարկություն», «ՀԾ-Հաշվապահ» և «ՀԾ-Առևտուր» համակարգերի անվճար դասընթացներին, որոնք մեկնարկել են հունվարի 23-ին։
Դասերն անցկացվում են կազմակերպության փորձառու մասնագետների կողմից, որոնք տասնյակ տարիների փորձ ունեն համակարգերի ներդրման, ադապտացման և սպասարկման ոլորտում: Մասնակիցները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու համակարգերին, կատարելու պրակտիկ վարժություններ, լուծում գտնելու իրական դեպքերի հիման վրա:
«Հայկական ծրագրեր» ընկերության ՄՌԿ բաժնի ղեկավար Սոֆյա Սարգսյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանի հետ իրենց համագործակցությունը երկար տարիների պատմություն ունի և օրեցօր ավելի է ամրապնդվում։ Անցյալ տարի ևս ՀՊՏՀ ուսանողներն ակտիվորեն են մասնակցել «ՀԾ-օրեր» միջոցառմանը, ապա նաև՝ ընկերության վերապատրաստման դասընթացներին: Դասընթացների արդյունքում լավագույն 11 մասնակիցներն ստացել են աշխատանքի առաջարկ և համալրել ընկերության աշխատակիցների շարքերը։
«Ավանդույթ դարձած «ՀԾ-օրեր» միջոցառմանը ներկայացնում ենք մեր ընկերության պատմությունը, գործունեությունը, համակարգերը, մշակույթը: Նշենք, որ մենք շուկայում ենք 1987 թվականից և տարիների ընթացքում մեծ փորձ ենք կուտակել։ Տնտեսագիտականի ուսանողներն արագ են ինտեգրվում մեր ընկերության մշակույթին, ըմբռնում աշխատանքի ոճը, հմտանում և առաջընթաց գրանցում․ բաժնի ղեկավարներ ունենք, որոնք ՀՊՏՀ շրջանավարտներ են: Այժմ մեր կազմակերպությունում աշխատում է ՀՊՏՀ 23 ուսանող, ընդհանուր առմամբ՝ շուրջ 100 շրջանավարտ և ուսանող»,-ասաց ընկերության ՄՌԿ ղեկավարը։
Հ․Գ․ Առաջին լուսանկարում «Հայկական ծրագրեր» ընկերության աշխատակիցներն են` ՀՊՏՀ դասախոս Օգսեն Փափազյանը և 4-րդ կուրսի ուսանող Մարի Ավագյանը:

Студенты АГЭУ пополняют ряды сотрудников компании «Армянские программы»
Армянский государственный экономический университет продолжает тесное сотрудничество с ведущими компаниями на рынке труда, что открывает перспективы трудоустройства и карьерного роста для наших студентов.
В ноябре 2022 г. компания «Армянские программы» провела «День открытых дверей». 36 студентов АГЭУ, принимавших участие в мероприятии, были отобраны для участия в ряде бесплатных курсов компании, которые стартовали 23 января.
Занятия ведут опытные специалисты компании. Слушатели получат возможность ознакомиться с системами, выполнить практические упражнения, найти решения на основе реальных ситуаций.
Руководитель отдела управления человеческими ресурсами компании «Армянские программы» Софья Саргсян в беседе с нами отметила, что сотрудничество компании с нашим вузом имеет многолетнюю историю, и с каждым днем рамки сотрудничества расширяются. В прошлом году студенты АГЭУ также принимали участие в мероприятии «Дни Армянских программ», а затем – и в тренингах, организованных компанией. По результатам тренингов 11 лучших слушателей получили предложение о трудоустройстве и пополнили ряды сотрудников компании «Армянские программы».
P.S. На первой фотографии – сотрудники компании «Армянские программы» вместе с преподавателем АГЭУ Огсеном Папазяном и студенткой 4-ого курса Мари Авагян.