Դիտումների քանակ՝ 1016
Ամփոփվել են  2015-2016 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման բակալավրիատի ընդունելության արդյունքները: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը նշեց, որ այս տարի մեր բուհի հեռակա բակալավրիատի դիմորդներից ընդունվել են 276-ը:
Պատասխանատու քարտուղարի փոխանցմամբ, ըստ ֆակուլտետների, հեռակա բակալավրիատում կայացել են հետևյալ մասնագիտությունները՝ ֆինանսներ, մաքսային գործ, բանկային գործ, կառավարում, ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում, հաշվապահական հաշվառում և աուդիտ, բիզնեսի կազմակերպում, մարքեթինգ, միջազգային տնտեսական հարաբերություններ, հողագույքային հարաբերություններ, տնտեսագիտության տեսություն:
Նշենք, որ հեռակա բակալավրիատի 1-ին կուրսում դասերը կմեկնարկեն սույն թվականի նոյեմբերի 30-ին, իսկ առաջին կիսամյակի ուսման վարձավճարը պետք է վճարել մինչև դեկտեմբերի 30-ը:
Հավելենք նաև, որ  այս ուսումնական տարում հեռակա մագիստրատուրա է ընդունվել 247 դիմորդ: Հեռակա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսում դասերը մեկնարկելու են նոյեմբերի 2-ին: 2015-2016 ուստարվա առաջին կիսամյակի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի հեռակա ուսուցման համակարգի դասապրոցեսի կազմակերպման ժամանակացույցին ծանոթացեք նշված հղումով՝ http://media.asue.am/upload/qaxvacq_4.pdf :

Количество просмотров: 955
Подведены итоги приема на заочное отделение бакалавриата. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ ответственный секретарь приемной комиссии Мери Бадалян отметила, что в этом году из числа абитуриентов заочного бакалавриата поступили 276.
По словам ответственного сектретаря, по факультетам в заочном бакалавриате состоялись следующие специальности: финансы, таможенное дело, банковское дело, управление, экономика предприятий и управление, бухгалтерский учет и аудит, организация бизнеса, маркетинг, международные экономические отношения, земельно-имущественные отношения, экономическая теория.
Отметим, что уроки первокурсников заочного бакалавриата начнутся 30 ноября сего года, плата за обучение должна быть оплачена до 30 декабря.
С графиком экзаменационного периода заочной формы  обучения 2015-2016 учебного года  вы можете ознакомиться по следующей ссылке: http://media.asue.am/upload/qaxvacq_4.pdf