Դիտումների քանակ՝ 902
Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ՝ Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի  նախաձեռնությամբ կանցկացվի միջոցառումների շարք: Այս առիթով ուսանողական խորհրդում ստեղծվել է Ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված միջոցառումները համակարգող ժամանակավոր հանձնաժողով, որը զբաղվելու է  ինչպես միջոցառումների կազմակերպման և անցկացման, այնպես էլ համազգային միջոցառումներին ՀՊՏՀ-ականների մասնակցության հարցերով:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ՈւԽ փոխնախագահ, ՀՊՏՀ ասպիրանտ Գրիշա Ամիրխանյանը, ով նաև ժամանակավոր հանձնաժողովի ծրագրային պատասխանատուներից է, նշեց, որ այսպիսով ուսանողական խորհուրդը նպատակ ունի Ցեղասպանության 100-ամյակին ընդառաջ՝ ուսանողության, երիտասարդության և առհասարակ, հանրության շրջանում բարձրացնել Մեծ եղեռնի վերաբերյալ իրազեկվածության մակարդակը, կոչ անել աշխարհին՝ ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
«Նախատեսում ենք տարաբնույթ միջոցառումների շարք, որտեղ ընդգրկված կլինեն և' ուսանողներ, և' հատուկ  հյուրեր, օրինակ՝ հայոց պատմության, ցեղասպանագիտության մասնագետներ: Միջոցառումները կայանալու են ինչպես մեր բուհում, այնպես էլ՝ բուհից դուրս: Այս պահին ամեն ինչ մշակման փուլում է, մեկնարկը նախատեսվում է մարտին, ամփոփումը՝ մինչև ապրիլի 24-ը»,-ընդգծեց ՈւԽ փոխնախագահը:

К столетию Геноцида армян по инициативе Студенческого совета Армянского государственного экономического университета будут проводится ряд мероприятий. В этой связи в студенческом совете создалась временная координационная комиссия посвященная 100-летию Геноцида армян, которая будет заниматься как вопросами организации и проведения мероприятий, так и участия университетовцев в национальный мерприятиях.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ вице-президент студенческого совета, аспирант АГЭУ Гриша Амирханян отметил, что таким образом студенческой совет имеет цель повысить уровень осведомленности среди студентов, моледежи и вообще, в обществе и призывать миру признать Геноцид армян.
«Планируем ряд разнородных мероприятий, в которых будут вовлечены и студенты, и специальные гости, например, специалисты в области армяской истории, геноцидоведения. Мероприятия состоятся как в нашем вузе, так и вне вуза. В данный момент все находиться на этапе разработки, старт планируется в марте», - подчеркнул вице-президент студенческого совета.