Հարգանքի տուրք՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի
ՀՊՏՀ աշխատակազմը՝ պրոռեկտորները, դեկանները, ստորաբաժանումների ղեկավարները և աշխատակիցները՝ ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի գլխավորությամբ, երեկ հարգանքի տուրք են մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում: ՀՊՏՀ աշխատակիցները ծաղիկներ են խոնարհել հուշահամալիրում՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության զոհերի: Նշենք,...
Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներ՝ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում
ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում ապրիլի 23-ին ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված ցերեկույթ, որին մասնակցել են մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը, դասախոսներ, ուսանողներ: Ուսանողները ներկայացրել են 1915 թվականին երիտթուրքերի կողմից հայերի դեմ կազմակերպված...
ՀՊՏՀ կոլեկտիվը միացավ համահայկական ոգեկոչման ամենամյա երթին
ՀՊՏՀ կոլեկտիվն այսօր առավոտյան միացավ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված համահայկական ոգեկոչման ամենամյա երթին: Ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության 101-րդ տարելիցի` դեպի Ծիծեռնակաբերդի բարձունք բարձրացան և հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ ծաղիկներ դրեցին ՀՊՏՀ պրոռեկտորները, դեկանները, վարչական ստորաբաժանումների...
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելից. ոգեկոչի ու հարատևման միջոցառում
Այսօր կրկին ՀՊՏՀ ուսանողներն անդրադարձան Հայոց ցեղասպանությանը, կրկին ոգեկոչեցին անմեղ նահատակների հիշատակը և ծավալուն անդրադարձ կատարեցին պատմական անցյալի ողբերգական, չսպիացող իրադարձություններին: Ցերեկույթի կազմակերպիչներն ու մասնակիցները տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի...
Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում այսօր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ բուհի մեծ դահլիճում ցուցադրվեց «Վանա ծովուն արշալույսը» ֆիլմը: Ներկաներին ողջունելով` մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովի նախագահ Վիգեն Հարությունյանը նշեց,...

Аппарат АГЭУ, проректора, деканы, руководители подразделений и сотрудники, во главе с ректором АГЭУ, профессором Корюном Атояном, вчера воздали дань уважения памяти жертв Геноцида армян в мемориальном комплексе Цицернакаберд. Наши коллеги возложили цветы к вечному огню, воздав дань уважения памяти невинных жертв.Отметим,...
Mероприятия, посвященные 101-летию Геноцида армян – в Егегнадзорском филиале АГЭУ
23 апреля в Егегнадзроском филиале АГЭУ по инициативе студенческого совета АГЭУ состоялось мероприятие, посвященные 101-летию Геноцида армян, в котором приняли участие директор Сос Хачикян, преподаватели, студенты. Мероприятие открыл Сос Хачикян. Он подчеркнул важность проведения подобных мероприятий, призвал...
Сегодня опять студенты АГЭУ коснулись Геноцида Армян, снова чтили память невинных жертв Геноцида, трагическим, неизлечимым событиям исторического прошлого. Организаторы и участники мероприятия – второкурсники специальности Теория экономики факультета Регулирование экономики и международные экономические отношение...
В рамках мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян сегодня по инициативе Комиссии по вопросам культуры и спорта стиденческого совета АГЭУ в большом зале вуза состоялся показ фильма «Рассвет над озером Ван». Приветствовав гостей председатель Комисси по вопросам культуры и спорта Виген Арутюнян отметил,...
«1 500 000+1». Мероприятие, посвященное жизни и деятельности Гранта Динка по инициативе студсовета
В аудитории имени студентов-воинов АГЭУ сегодня состовлось мероприятеие по названием «1 500 000+1» посвященное жизни и деятельности главного редактора туркоязычного и тюркоязычного и армяноязычного журнала «Акос», выдающегося интеллектуала Гранта Динка - очередной, среди мероприятий, инициированных студенческим...