Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում այսօր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ  բուհի մեծ դահլիճում ցուցադրվեց «Վանա ծովուն արշալույսը» ֆիլմը: Ներկաներին ողջունելով` մշակույթի և սպորտի հանձնաժողովի նախագահ Վիգեն Հարությունյանը նշեց,...
«1 500 000+1». Հրանտ Դինքի կյանքին ու գործունեությանը նվիրված միջոցառում՝ ՈւԽ նախաձեռնությամբ
ՀՊՏՀ ուսանող-ազատամարտիկների անվան լսարանում այսօր  կայացավ պոլսահայ լրագրող, Թուրքիայում հայերեն և թուրքերեն լեզուներով տպագրվող միակ ամսաթերթի՝ «Ակոսի» գլխավոր խմբագիր, նշանավոր մտավորական Հրանտ Դինքի կյանքին և գործունեությանը նվիրված «1 500 000+1» խորագրով  միջոցառումը, որը հերթականն էր  ...
Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ՝ Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի  նախաձեռնությամբ կանցկացվի միջոցառումների շարք: Այս առիթով ուսանողական խորհրդում ստեղծվել է Ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված միջոցառումները համակարգող ժամանակավոր հանձնաժողով, որը զբաղվելու է  ինչպես...

В рамках мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян сегодня по инициативе Комиссии по вопросам культуры и спорта стиденческого совета АГЭУ в большом зале вуза состоялся показ фильма «Рассвет над озером Ван». Приветствовав гостей председатель Комисси по вопросам культуры и спорта Виген Арутюнян отметил,...
«1 500 000+1». Мероприятие, посвященное жизни и деятельности Гранта Динка по инициативе студсовета
В аудитории имени студентов-воинов АГЭУ сегодня состовлось мероприятеие по названием «1 500 000+1» посвященное жизни и деятельности главного редактора туркоязычного и тюркоязычного и армяноязычного журнала «Акос», выдающегося интеллектуала Гранта Динка - очередной, среди мероприятий, инициированных студенческим...