Տնտեսագիտական համալսարանի մարզադահլիճում այսօր կատարվեց «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մասնակցությամբ: Հանդիսավոր բացման արարողությանը ներկա էին դեկաններ, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ: Միջոցառման սկզբին շքերթով ներս մտան յուրօրինակ մարզաշապիկներով ուսանողներ՝ բուհի բոլոր ֆակուլտետներից, որից հետո ՀՀ օրհներգի ներքո բարձրացվեց հայոց եռագույնը:
Բացման խոսքով հանդես եկավ Կորյուն Աթոյանը, ով շնորհավորեց աշխատակիցներին և ուսանողներին «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացման արարողության առիթով: Նշելով, որ այս տարի փառատոնը նվիրված է ուսանողական խորհրդի 20-ամյակին, ռեկտորը ողջունեց այն հանգամանքը, որ ուսանողների կյանքը ոչ միայն ուսումնական, կրթական գործընթացով է հագեցած, այլև տարաբնույթ միջոցառումներով:
Ելույթ ունեցան նաև ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը և ուսանողական խորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանը: Հովհաննես Գաբրելյանը մարզական խաղերում արդար պայքար մաղթեց ուսանողներին: ՈւԽ նախագահն իր ելույթում նշեց, որ «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնը բուհի համար մեծ իրադարձություն է:
Միջոցառումը եզրափակվեց պարային կատարմամբ. բուհի խորդրդանշական շապիկներով (ՀՊՏՀ մակագրությամբ) մարզական պար ցուցադրեցին շնորհալի ուսանողուհիները:
Նշենք, որ այս պահին, փառատոնի շրջանակներում, ընթանում է թենիսի առաջնությունը, արդյունքները կհայտնենք քիչ անց:

Сегодня  в  спортзале  Экономического  университета  состоялось  торжественное  открытие  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»  с  участием  ректора  Корюна  Атояна. На  церемонии  торжественного  открытия    присутствовали  деканы, представители  профессорско-преподавательского коллектива, сотрудники, студенты. В  начале  мероприятия   парадом  прошлись  студенты  из  всех  факультетов,  после  чего  под  гимн  РА  был  поднят  армянский  триколор.
С  приветственным  словом  выступил  Корюн  Атоян, кто  поздравил  сотрудников  и  студентов  по  поводу  церемонии  торжественного  открытия   спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014».  Отмечая, что  фестиваль  этого  года   посвящен  20-летию  Студенческого  совета, ректор  приветствовал  то  обстоятельство, что  жизнь  студентов  насыщена  не  только  учебным, образовательным  процессом,  но  и  различными  мероприятиями.
Выступили  также  и/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и  ГО   Ованнес  Габриелян  и  председатель  студенческого  совета  Сергей  Харатян.  Ованнес  Габриелян  пожелал  студентам  в  спортивных  играх  справедливой  борьбы. В  своем  выступлении  председатель  студсовета  отметил, что   для  вуза  спортивно-культурный  фестиваль  «Студенческая  осень-2014»   большое  событие.
Мероприятие  завершилось  танцевальным  выступлением:  талантливые  студенты  вуза  в  символичных  майках  вуза (с  надписью  АГЭУ)  выступили  в  спортивном  танце.
Отметим, что  на  этот  момент,  в  рамках  фестиваля  проходит  первенство  по  теннису,  результаты  сообщим  немного  позже.