Դիտումների քանակ՝ 1025
ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահում այսօր մեկնարկեց  ուսանողական  ամենասպասված միջոցառումներից մեկը՝ ամենամյա  «Ուսանողական գարուն» մրցույթ-փառատոնը՝ կազմակերպված  ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ:
Փառատոնի մեկնարկը տրվեց ՈՒՀԱ մրցույթով. այսօր ելույթ ունեցան երեք՝ կառավարման, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետների ՈւՀԱ թիմերը: Լեփ-լեցուն դահլիճը թնդաց ծափողջյուններից ու լիաթոք ծիծաղից: Ֆակուլտետներից յուրաքանչյուրն  առանձնացավ իր ինքնատիպ ու սուր հումորային ելույթներով, որոնք առնչվում էին կյանքի տարբեր ոլորտներին: Ուսանողները հետաքրքիր կերպով մարմնավորել էին տարբեր կերպարներ:
Նշենք, որ վաղը՝ մայիսի 27-ին, ելույթներով հանդես կգան  մյուս երեք՝ ՏԿ և ՄՏՀ, մարքեթինգի, ֆինանսական ֆակուլտետների ՈւՀԱ թիմերը: Ինչպես տեղեկացնում են ուսխորհրդականները՝ փառատոնը կամփոփվի  մայիսի 29-ին՝ գալա-համերգով. երգի ու պարի մրցելույթներից հետո կկայանա հաղթողների պարգևատրումը:

Сегодня  в  большом  зале  АГЭУ  началось  одно  из   самых  ожидаемых  студенческих  мероприятий, ежегодный  конкурс-фестиваль  «Студенческая  весна», организованный  по  инициативе  студенческого  совета.
Фестиваль  начался  с  конкурса  КВН: сегодня  выступили  команды  КВН  трех  факультетов:  управления, информатики  и  статистики, бухгалтерского  учета  и  аудита. Переполненный  зал  гремел  от  аплодисментов  и  искреннего  смеха.  Каждый  из  факультетов   выделился  своим  оригинальным  выступлением  и  острым  юмором,  которые  касались  различных  областей  жизни. Студенты  интересно  воплощались  в   различные  образы.
Отметим, что  завтра  27-го  мая  выступят  остальные  три  команды  КВН  факультетов  РЭ  и  МЭО, маркетинга  и  организации  бизнеса, финансового.  Как  сообщают  студенты  студсовета,  фестиваль  будет  обобщен  29-го  мая  гала-концертом:  после  танцевальных  и  песенных  конкурсных  выступлений  состоится  награждение  победителей.