ՀՊՏՀ-ում տրվեց միջազգային վերապատրաստման շաբաթվա մեկնարկը (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ մեր համալսարանի միջազգային ծրագրերի կենտրոնում եվրոպական 8 համալսարանների 11 դասախոսների և վարչական աշխատակիցների մասնակցությամբ այսօր տրվեց միջազգային վերապատրաստման շաբաթվա մեկնարկը: Միջոցառման մեկնարկին մասնակցում էին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, «Էրազմուս...
Մեկնարկել է ՀՊՏՀ-ի և շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի համատեղ մագիստրոսական ծրագիրը
Հոկտեմբերի 7-ին ՀՊՏՀ-ում տրվել է 2017թ. ապրիլի 12-ին ՀՊՏՀ-ի և շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի միջև կնքված կրկնակի աստիճանաշնորհման մագիստրոսական կրթական ծրագրի մեկնարկը: Ինչպես տեղեկացրեց մեր համալսարանի գիտության և ասպիրանտուրայի բաժնի պետ, վերոնշյալ ծրագրի համակարգող Խորեն Մխիթարյանը՝ առաջին դասընթացը եղել...
Գիտելիքի օրն ու նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում հանդիսավորությամբ նշանավորվեց: Քոլեջն իր սաներին ընդունեց հուզառատ ու տոնական մթնոլորտում: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, քոլեջի տնօրեն Ավագ Հակոբյանը, հյուրեր՝...
Վաղը կտրվի «Ուսանողական աշուն -2013» միջֆակուլտետային մարզական խաղերի մեկնարկը
Վաղը կտրվի «Ուսանողական աշուն -2013» միջֆակուլտետային մարզական խաղերի մեկնարկը: «Ուսանողական աշունը» ՀՊՏՀ ամենամյա մարզամշակութային փառատոններից է և նվիրված է ուսանողների միջազգային օրվան: Փառատոնի շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել մարզական և մշակութային մրցույթներ՝ ֆակուլտետների միջև: ՀՊՏՀ լրատվության...

7 октября в АГЭУ дан старт магистерской образовательной программе  присуждения довйной степени от 12 апреля 2017 года, заключенной между АГЭУ и швейцарским университетом УМЕФ. Как сообщает начальник отдела науки и аспирантуры нашего университета, координатор вышеуказанной программы Хорен Мхитарян, первый курс...
День знаний и начало нового учебного года торжественно отмечался в Финансово-экономический колледже АГЭУ. Колледж встречает своих студентов в интересной и праздничной атмосфере. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, директор колледжа Аваг Акопян, заместитель исполнительного директора "ГЛОБАЛ КРЕДИТ" ЗАО УКО Арам...
Сегодня  в  большом  зале  АГЭУ  началось  одно  из   самых  ожидаемых  студенческих  мероприятий, ежегодный  конкурс-фестиваль  «Студенческая  весна», организованный  по  инициативе  студенческого  совета. Фестиваль  начался  с  конкурса  КВН: сегодня  выступили  команды  КВН  трех  факультетов:  управления,...
Завтра  начнутся  межфакультетские  спортивные  игры  «Студенческая  осень -2013». «Студенческая  осень» АГЭУ  ежегодный  спортивно-культурный  фестиваль  и  посвящен  международному  дню  студента.  В  рамках  фестиваля  предусмотрено  осуществить спортивно-культурные  соревнования  между  факультетами.    Отдел ...