ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլետի թիվ 206 լսարանում այսօր ապահովագրական գործ մասնագիտության, ինչպես նաև մյուս մասնագիտությունների ուսանողները հանդիպեցին «Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության ներկայացուցիչների հետ: Ֆակուլտետի դեկանի ժամանակավոր պաշտոնակատար Զաքար Կիրակոսյանը, դիմելով ուսանողներին, նշեց, որ իրենց ֆակուլտետը մշտապես սերտ հարաբերություններ է պահպանում գործատուների հետ և միևնույն ժամանակ կարևորում է անմիջական շփումը, որի ընթացքում ուսանողը հասու է դառնում այն մանրամասներին և պահանջներին, որոնք առաջադրվում են իրեն՝ որպես ապագա աշխատակցի: Բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Ասլանյանը ուսանողներին հորդորեց ուշադիր լսել ու հարցեր ուղղել բանախոսին՝ մանրամասնորեն տեղեկանալու համար ոլորտի հիմնական խնդիրներին, գործատուի դիրքորոշմանն ու պահանջներին:
«Ինգո Արմենիա» ապահովագրական ընկերության մարդկային ռեսուրսների բաժնի ղեկավար Կարինե Յոլյանը (ներկա էր նաև բաժնի մասնագետ Նաիրա Զուրաբյանը) համառոտ անդրադարձավ իրենց ընկերության գործունեությանը (առաքելությանը, արժեքներին, հայաստանյան ապահովագրական շուկայում նրա զբաղեցրած դիրքին), ապա ներկայացրեց «Ինգո Արմենիա»-ն որպես գործատու՝ իր կազմակերպաիրաավական կառուցվածքով, ղեկավար անձնակազմով: Նա նշեց, որ ընկերության գործադիր տնօրենի տեղակալներ Արևշատ Մելիքսեթյանը և Սամվել Մարգարյանը մեր համալսարանի շրջանավարտներ են: Ի դեպ՝ ղեկավար անձնակազմի մասնավոր օրինակներով բանախոսը արտացոլեց ինքնուրույն առաջխաղացման բոլոր հնարավորությունները, որոնք ընձեռվում են ընկերությունում: Նա մասնավորապես կանգ առավ այն պահանջների վրա, որոնցով առաջնորդվում են աշխատակից ընտրելիս և ասաց, որ ուսանողների փորձառության ընթացքում իրենք կատարում են ընտրություն և ապա թափուր աշխատատեղեր ունենալու դեպքում հրավիրում նրանց:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Կարինե Յոլյանը նշեց, որ իրենց այցի նպատակն է ընկերության փորձի հիման վրա ցույց տալ ուղղվածությունը դեպի ուսանողը, ուշադրություն հրավիրել իրենց պահանջների վրա և այն կարողությունների, որոնցով պետք է օժտված լինի ընկերությունում աշխատել ցանկացող յուրաքանչյուր անձ: Այդ շարքում նա կարևորեց հայերենին և ռուսերենին փայլուն տիրապետելը:
Ընկերության մարդկային ռեսուրսների բաժնի ղեկավարի ելույթից հետո ուսանողները բազմաթիվ հարցեր ուղղեցին նրան և ստացան սպառիչ պատասխաններ:

Количество просмотров: 1144
Сегодня  в  206  аудитории  финансового  факультета  АГЭУ  студенты  по  специальности  страховое  дело, а  также  других   специальностей  встретились  с  представителями  страховой  компании   «Инго Армения». Временно  исполняющий  обязанности  декана  факультета  Закар  Киракосян, обращаясь  к  студентам, отметил, что  их   факультет   постоянно  поддерживает  тесные  отношения  с  работодателями и  одновременно   указал  на  их  непосредственное  общение, во  время  которого  студенту  становятся  доступным  те  подробности  и   требования, которые  предлагаются  ему  в  качестве   будущего  работника.  Временно  исполняющий  обязанности  заведующей  кафедрой  банковское  дело  и  страхование Анна  Асланян   призвала  студентов  внимательно  слушать  и  обратиться  с  вопросами  к  представителю  компании, чтоб  поподробнее  ознакомиться    с  основными  задачами  этой  сферы, требованиями  и  позицией  работодателя.
Руководитель  отдела  человеческих  ресурсов  страховой  компании  «Инго  Армения» Карине  Елян (присутствовала  и  специалист  отдела  Наира  Зурабян) вкратце  обратилась  к  деятельности  их  компании (миссии, ценностям, ее  занимаемому  положению на  армянском  страховом  рынке), затем  представила компанию  «Инго  Армения» в  качестве  работодателя  со  своей   организационно-правовой  структурой, руководящим  персоналом. Она  отметила, что  заместители  исполнительного директора  компании Аревшат  Меликсетян и  Самвел Маргарян выпускники  нашего  университета. Кстати, частными  примерами  руководящего  персонала Карине  Елян  самостоятельно  отобразила  все  возможности   самостоятельного  продвижения, которые  предоставляются  в  компании. Она,  в  частности,  остановилась  на  тех  требованиях, которыми  руководствуются  при  выборе  сотрудника, и  сказала,  что  во  время  практики  студентов     они  делают  свой  выбор  и  при  случае  вакансий  приглашают  их.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  Карине  Елян  отметила, что  цель  их  визита  на  основе  опыта  компании  показать  направленность  к  студенту,   привлечь  внимание на    те  требования  и  навыки, какими  должнa  обладать  любая  личность,  желающая  работать  в  компании.   Там  же  она  указала  на  важность  блестящего  владения  армянским  и  русским  языками. После  выступления  руководителя  отдела  человеческих  ресурсов  компании  студенты  с  моногочисленными  вопросами  обратились   к  ней  и  получили   исчерпывающие  ответы.