Դիտումների քանակ՝ 1197
Հոկտեմբերի 25-28-ին ՀՊՏՀ «Ինովացիոն ինստիտուցիոնալ հետազոտություններ» գիտաուսումնական լաբորատորիայի ղեկավար, տ.գ.թ., դոցենտ Ատոմ Մարգարյանը Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում մասնակցել է երկու միջազգային գիտաժողովների։ Այս մասին մեզ հայտնեց Ատոմ Մարգարյանը՝ հավելելով, որ գիտական գործուղումը իր կողմից ղեկավարվող հայ-բելառուսական միջազգային դրամաշնորհային ծրագրով իրականացվող հետազոտությունների շրջանակներում էր, ինչպես նաև նպատակ է եղել համագործակցային կապեր հաստատել Ռուսաստանի առաջատար տնտեսագիտական բուհերի ու գիտնականների հետ։
ՀՊՏՀ գիտնականը Մոսկվայի Մ.Վ.Լոմոնոսովի անվան համալսարանի Կառավարման և ինովացիաների բարձրագույն դպրոցում (МГУ-ВШУИ) կայացած «Ինովացիոն տնտեսություն և կառավարում. մեթոդներ և տեխնոլոգիաներ» 2-րդ միջազգային համաժողովի լիագումար նիստում հանդես է եկել «Ինովացիոն արդյունքների առևտրայնացման հիմնախնդիրները նոր արդյունաբերական քաղաքականության համատեքստում» թեմայով զեկուցմամբ։ Այդ ներկայացուցչական համաժողովին մասնակցել են 7 երկրների 100-ից ավելի ներկայացուցիչներ (http://hsmi.msu.ru/
Հոկտեմբերի 26-27-ին Ատոմ Մարգարյանը մասնակցել է նաև «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանում (ГУ-ВШЭ) կայացած «Միգրացիա. նոր միտումները և ուղղությունները» թեմայով միջազգային համաժողովին։ «Ես տպավորված եմ մոսկովյան համաժողովներում առկա ստեղծարար մթնոլորտից։ Հատկապես տպավորիչ էր ազգային հետազոտական համալսարանի դրվածքը, որտեղ ընթացող գիտաժողովներին դասախոսների և գիտնական-հետազոտողների կողքին նույն ակտիվությամբ ու եռանդով մասնակցում են մագիստրանտներն ու ասպիրանտները։ Այն ենթակառուցվածքը, որ ձևավորվել է այս համալսարանում վերջին տասնամյակում, հատկապես գիտասումնական լաբորատորիաների, կենտրոնների և ինստիտուտների հզոր ցանցը, թույլ է տալիս լինել մրցունակ ու ցանկալի գործընկեր աշխարհի առաջատար համալսարանների համար»,-ասաց  գիտաուսումնական լաբորատորիայի զեկավարը՝ հավելելով, որ մոսկովյան գիտաժողովներին մասնակցության ընթացքում թե՛ Մ.Վ.Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի և թե՛ «Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոց» ազգային հետազոտական համալսարանի գիտնականների հետ ձեռք է բերել պայմանավորվածություններ՝ լաբորատորիաների համագործակցության, միջազգային հետազոտական նախագծեր իրականացնելու վերաբերյալ։

25-28 октября руководитель научно-учебной лаборатории АГЭУ «Инновационные институциональные исследования», к.э.н., доцент Атом Маргарян принял участие двух международных конференциях, прошедших на столице России городе Москве. Об этом нам сообщил Атом Маргарян и добавил, что научная командировка состоялась в рамках исследований, реализуемых при поддержке международной армяно-белорусской грантовсой программы, руководителем которой является Атом Маргарян.
Ученый АГЭУ в высшей школе управления и инноваций Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова, на пленарном заседании II международного форума «Инновационная экономика и управление» выступил с докладом на тему: «Проблемы коммерциализации инновационных результатов в контексте новой индустриальной политики». В конференции приняли участие более 100 делегатов из 13 городов России и 7 стран, включая Израиль, Украину, Армению, Азербайджан (http://hsmi.msu.ru/).
26-27 октября 2017 года Атом Маргарян принял также участие в Международной конференции "Миграция: новые тенденции и направления". «Я впечатлен креативной атмосферой в московских форумах. Особенно понравился порядок национального исследовательского уииверситета, в конференциях которого рядом с преподавателями и учеными-исследователями с той же активностью и эмтузиазмом участвуют магистранты и аспиранты». Инфраструктура, которая сформировалась в университете в последнем десятилетии, особенная сильная сеть научно-учебных лабораторий, центров и институтов. позволяет быть конкурентоспособным и желаемым партнером для передовых университетов», - сказал руководитель научно-учебной лаборатории