Կարագի շուկայի վերլուծություն. լույս է տեսել հետազոտության տպագիր տարբերակը
ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի երաշխավորությամբ տպագրվել է «Սոցիալական հետազոտություններ» գիտաուսումնական լաբորատորիայի «Կարագի շուկայի վերլուծություն. միտումները Հայաստանում և համաշխարհային շուկայում» ուսումնասիրությունը, որի հեղինակներն են տ.գ.թ., դոցենտ Ելենա Մանուկյանը և տ.գ.թ. Կարինե Հարությունյանը: Հետազոտությունը...
ՀՊՏՀ ֆինանսական ֆակուլտետի և ֆինանսներ ամբիոնի երաշխավորությամբ լույս է տեսել տ.գ.դ., դոցենտ, «Ֆինանսական ներգրավվածություն» գիտաուսումնական լաբորատորիայի տնօրեն Սերգեյ Սուքիասյանի «Վարկի օգտագործման տոկոսադրույք: Նվազման հեռանկարներ (ՀՀ առևտրային բանկերի նյութերով)» հեղինակային հրատարակությունը: Այս մասին մեզ...
Հոկտեմբերի 25-28-ին ՀՊՏՀ «Ինովացիոն ինստիտուցիոնալ հետազոտություններ» գիտաուսումնական լաբորատորիայի ղեկավար, տ.գ.թ., դոցենտ Ատոմ Մարգարյանը Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում մասնակցել է երկու միջազգային գիտաժողովների։ Այս մասին մեզ հայտնեց Ատոմ Մարգարյանը՝ հավելելով, որ գիտական գործուղումը իր կողմից ղեկավարվող...

По рекомандации финансового факультета и кафедры финансов АГЭУ вышла авторская публикация д.э.н., доцента, директора научно-учебной лаборатории “Финансовая вовлеченность” Сергея Сукиасяна “Процентная ставка за использование кредита: перспективы снижения (по материалам коммерческих банков РА) ”. Об этом нам сообщил...
25-28 октября руководитель научно-учебной лаборатории АГЭУ «Инновационные институциональные исследования», к.э.н., доцент Атом Маргарян принял участие двух международных конференциях, прошедших на столице России городе Москве. Об этом нам сообщил Атом Маргарян и добавил, что научная командировка состоялась в...