ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում երեկ՝ նոյեմբերի 26-ին, տեղի է ունեցել միջբուհական մրցույթ՝ «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» ինտելեկտուալ խաղի շրջանակներում:
Խաղի կազմակերպման նախաձեռնությունը ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայինն էր: Մասնակիցների թվում էին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Երևանի պետական, Հայ-ռուսական (սլավոնական), Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարաննների և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի թիմերը:
Մեր բուհի «Index PRO» գիտակների թիմը , ինչպես մի շարք մրցույթներում, այս անգամ ևս, փայլեց իր ինտելեկտով, զբաղեցրեց 1-ին պատվավոր հորիզոնականը՝ միավորային զգալի առավելությամբ հաղթանակ տանելով մյուս թիմերի նկատմամբ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում «Index PRO» գիտակների թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանը նշեց, որ խաղը հիմնականում նպատակ ուներ, այսպես ասած, մարզելու բուհերի ինտելեկտուալ թիմերին:
«Նպատակը բուհերում ինտելեկտուալ շարժումը զարգացնելն էր: Ինչ վերաբերում է մեր թիմին, պետք է նշել, որ եթե նկատի ունենանք այն, որ թիմի մեծ մասը նորեկներ են, ապա մեր թիմը բավականին լավ խաղաց: Արդեն ուրվագծվում է այն կազմը, որը նախատեսում ենք: Կլինեն նաև համալրումներ թիմի կազմում», -ասաց թիմի ավագը:

Вчера  26-го  ноября  в  Государственной  академии  управления  РА  в  рамках  интеллектуальной  игры  «Что?Где?Когда?» состоялось  межвузовское  соревнование.
Инициатива  организации  игры  принадлежит  Государственной  академии  управления  РА. Среди  участников  были  команды  Армянского  государственного  экономического,  Ереванского  государственного,  Армяно-русского (славянского) , Армянского  государственного  политехнического  университетов  и  Государственной  академии  управления  РА.
Команда  «Index PRO» знатоков  нашего  вуза, как  и  в  других  соревнованиях,  так  и  в  этот  раз,   заблестела  своим  интеллектом, заняла  1-ое  почетное  горизонтальное  место, одержав  победу   существенным  балловым  преимуществом  по  отношению  к  другим  командам. В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  капитан  команды  знатоков «Index PRO» Арутюн  Арзуманян  отметил, что  игра  в  основном  преследовала  цель, так  сказать, тренировать  интеллектуальные  команды  вузов.
«Цель  развивать интеллектуальное  движение  в  вузах.  Что  относится  нашей  команды, нужно  отметить, что  если  будем  иметь  ввиду,    что  большая  часть  команды   новички, однако  наша  команда  достаточно  хорошо  сыграла. Уже вычерчивается  тот  состав, который  планируем. Будут  также  и  дополнения  в  составе  команды», -сказал  капитан  команды.