Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի միջազգային համագործակցության կենտրոնում կայացավ «Տեմպուսի» «Արարատ» ծրագրի մասնակիցների ամենամսյա հանդիպումը, որին մասնակցում էին ծրագրի շահակից գործընկերները, ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնի աշխատակիցները` բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանի, ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի աշխատակիցները` կենտրոնի պետ Կարեն Բաբաջանյանի ղեկավարությամբ:
Ողջունելով ներկաներին` Ներսես Գևորգյանը նշեց, որ հանդիպման նպատակն է մշտադիտարկման արդյունքներով գնահատել նախորդ փուլերում կատարված աշխատանքը և պլանավորել հետագա գործունեությունը:
Այնուհետև ելույթ ունեցավ «Արարատ» ծրագրի կառավարման հանձնաժողովի անդամ Սուսաննա Կարախանյանը: Նա անդրադարձավ ծրագրի մասնակից հայաստանյան 8 բուհերի գործունեության մշտադիտարկման արդյունքներին, որպես օրինակելի մոդել ներկայացրեց որակավորումների ազգային շրջանակի խնդիրների իրականացումը Հարավային Աֆրիկայի օրինակով:
Հիշեցնենք, որ «Տեմպուսի» «Արարատ» » ծրագիրը եռամյա է և նպատակաուղղված է համալսարան–գործատու կապերի ստեղծմանն ու ամրապնդմանը։ Ծրագրի գերնպատակն է կրթության բոլոր շահակիցների հետ աշխատելով՝ ապահովել կրթության և աշխատաշուկայի կապը և իրականացնել կրթական բարեփոխումներ՝ հիմնվելով աշխատաշուկայի պահանջների վրա:

Сегодня  в  центре  международного  сотрудничества  Армянского  государственного  экономического  университета  состоялась  ежемесячная  встреча  участников  программы  «Темпус»-а  «Арарат», на  которой  присутствовали  заинтересованные  партнеры  программы, сотрудники  отдела  обеспечения  качества  АГЭУ:начальник  отдела  Нерсес  Геворгян, сотрудники  центра  карьеры  и  маркетинга  АГЭУ  под  руководством  начальника  центра  Карена    Бабаджаняна. Приветствуя  присутствующих, Нерсес  Геворгян  отметил, что  целью  встречи  результатами  постоянных  наблюдений  оценить  проделанную  работу  прошлых  этапов  и  спланировать дальнейшую  деятельность.
Затем  выступил  член  управленческой  комиссии    программы  «Арарат» Сусанна  Караханян. Она  обратилась  к  результатам  постоянных  наблюдений  деятельности  армянских  8  вузов, участников  программы, в  качестве  примерной  модели  представила осуществление  ряда  национальных  проблем квалификаций  на примере  Южной  Африки.
Напомним, что программа «Арарат» «Темпус»-а трехлетняя  и  целенаправленна  созданию  и  укреплению связей  университет-работодатель.  Высшей  целью  программы,  работая  со  всеми  заинтересованными  в  образовании, обеспечить  связь  образования  и  рынка  труда  и  осуществить  образовательные  преобразования, основываясь  на  требования  рынка  труда.