Դիտումների քանակ՝ 902
Հեռակա ուսուցմամբ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրումը շարունակվում է: ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովից մեզ հայտնեցին` այս պահի դրությամբ հեռակա բակալավրիատին հատկացված 520 տեղի համար դիմել է 245, հեռակա մագիստրատուրայի 295 տեղի համար` 305 դիմորդներ:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2012-2013 ուսումնական տարվա հեռակա ուսուցման համար օգոստոսի 10–ից հայտարարել է բակալավրիատի և մագիստրատուրայի կրթական ծրագրերով ընդունելություն և սկսել դիմում հայտերի ընդունումը: ՀՊՏՀ հեռակա բակալավրիատի դիմում հայտերի ընդունումը կավարտվի սեպտեմբերի 20-ին: Ընդունելության քննությունները կկազմակերպվեն 29-ին և 30-ին: Հեռակա մագիստրատուրայի դիմորդների հայտագրման վերջնաժամկետը սեպտեմբերի 25-ն է: Շեմային քննությունները կկազմակերպվեն սեպտեմբերի 26-ից 30-ը:

Продолжается прием на заочный бакалавриат и магистратуру АГЭУ. Из приемной комиссии АГЭУ нам сообщили, что на данный момент на 520 мест заочного бакалавриата подали документы 245 абитуриентов, на 295 мест заочной магистратуры, 305.
Напоминаем, что с 10 августа начался прием документов на заочный бакалавриат и магистратуру 2012-2013 учебного года. Прием документов на заочный бакалавриат будет завершен 20 сентября. Вступительные экзамены будут организованы 29 и 30 сентября. Прием документов на заочную магистратуру будет завершен 25 сентября. Вступительные экзамены будут организованы с 26 по 30 сентября.