Այսօր ՀՊՏՀ հանդիսասրահում տեղի ունեցավ ուսանողական խորհրդի ընդհանուր ժողովի հերթական նիստը: Նիստի օրակարգում ուսանողական խորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանի 2010-2012 թվականների աշխատանքային հաշվետվությունն էր, ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահի ընտրությունը և
ընթացիկ այլ հարցեր: Նիստը նախագահում էր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախկին նախագահ, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության պետ Աբրամ Բախչագուլյանը, մասնակցում էին ՀՊՏՀ դեկաններ, Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիայի նախագահ Արմեն Ալեքսանյանը, դասախոսներ, ուսանողներ, համալսարանի 6 ֆակուլտետների ուսանողական խորհուրդների անդամներից ընտրված 31 պատվիրակներ:
Հիշեցնենք, որ համաձայն կանոնադրության` ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահը ընտրվում է ընդհանուր ժողովի կողմից` 2 տարի ժամկետով:
Սևակ Խաչատրյանն իր հաշվետվությունում ներկայացրեց անցած երկու տարիներին ուսանողական խորհրդի կատարած աշխատանքը` ներառելով գործունեության ուղղությունները: Ուսանողական խորհրդի նախագահի հաշվետվությունը գնահատվեց բավարար:
Այնուհետև կայացավ ուսխորհրդի նախագահի ընտրությունը, որի արդյունքում ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ վերընտրվեց Սևակ Խաչատրյանը:
Ուսանողական խորհրդի նորընտիր նախագահը, օգտվելով ելույթի իրավունքից, հավաստիացրեց, որ ուսանողական խորհուրդը պատրաստ է նվաճումների հասնել երիտասարդական դաշտում և նոր ուսումնական տարվանից նոր շնչով ու նախաձեռնությամբ լծվել կառուցողական աշխատանքի: Նա մասնավորեցրեց, որ ուսխորհրդի առաջիկա աշնանային նիստին կդրվի ուսանողական խորհրդի կանոնադրության վերանայման հարցը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը շնորհավորում է Սևակ Խաչատրյանին և մաղթում նորանոր հաջողություններ։

Сегодня в зале торжеств АГЭУ состоялось очередное собрание студенческого совета АГЭУ.В повестке дня заседания - отчет председателя студенческого совета Севака Хачатряна работ за 2010-2012 годы, выборы председателя студенческого совета АГЭУ и другие текущие вопросы. Председателем заседания был бывший председатель студенческого совета АГЭУ, заведующий государственной службы по безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства РА Абрам Бахчагулян, принимали участие деканы, председатель национальной студенческой ассоциации Армении Армен Алексанян, преподаватели, студенты, 31 делегат от студенческих советов 6 факультетов.
Напомним, что согласно уставу, председатель студенческого совета АГЭУ избирается общим собранием на срок 2 года.
Севак Хачатрян представил отчет за проделанные на работы на протяжении 2 лет, а также пердставил направления деятельности. Отчет председателя студенческого совета был оценен удовлетворительно. После чего состоялись выборы председателя студенческого совета, в результате которых был переизбран нынешний председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян.
Новоизбранный председатель студенческого совета Севак Хачатрян, пользуясь правом выступления, заверил, что студенческий совет готов к новым достижениям среди молодежи и с нового учебного года с новым дыханием и инициативой преступать к работам. Он также заявил, что на предстоящем осеннем заседании будет рассмотрен вопрос о пересмотре устава студенческого совета.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ поздравляет Севака Хачатряна и желает дальнейших удач.