Գիտխորհրդի նիստում, ի թիվս այլ հարցերի, զեկուցվեց ուսանողների ուսումնադաստիարակչական աշխատանքների մասին
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր գումարվեց ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգի առաջին հարցը զեկուցեց ուսանողական խորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանը՝ ներկայացնելով ՈւԽ հաշվետվությունն ուսանողների ուսումնադաստիարակչական, գիտահետազոտական, հայրենասիրական դաստիարակության աշխատանքների մասին: ՀՊՏՀ ՈւԽ նախագահը...
Գիտական խորհրդի հերթական նիստում ընտրվեցին երկու ֆակուլտետների դեկաններ
Մայիսի 27-ին տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի հերթական նիստը, որի օրակարգում էին հաշվետվությունների ներկայացում, դեկանների ընտրություն և մի շարք այլ հարցեր: ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը ներկայացրեց 2013-2014 ուսումնական տարում մասնաճյուղում ուսումնական և գիտահետազոտական աշխատանքների...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գիտական խորհրդի հերթական նիստը տեղի ունեցավ այսօր՝ հագեցած օրակարգով: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը հանդես եկավ առկա ուսուցման բակալավրիատի 4-րդ կուրսի քննաշրջանի արդյունքների և ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովների մասին հաղորդմամբ՝...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի նիստերի դահլիճում այսօր տեղի ունեցավ գիտական խորհրդի հերթական նիստը։ «Նախ և առաջ ուզում եմ նշել, որ այս տարի ևս ուսանողական խորհուրդը հավատարիմ է մնացել իր առաքելությանը՝ ուսանողների խնդիրների վերհանմանը և ուսանողների իրավունքների պաշտպանությանը»,– ներկայացնելով ուսանողների ուսումնադաստիարակչական, գիտահետազոտական, հայրենասիրական դաստիրակության աշխատանքների մասին ուսանողական խորհրդի հաշվետվությունը՝ հայտարարեց ուսխորհրդի նախագահ Սևակ Խաչատրյանը։ Նա ներկայացրեց...
Վաղը կկայանա ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի նիստը
Հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի կունենագիտական խորհրդի հերթական նիստը: Ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանության ու պետական քննությունների արդյունքների մասին զեկուցմամբ հանդես կգա ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը: Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը կներկայացնի «Կրեդիտային համակարգում գիտելիքների գնահատման և վարչարարության մեխանիզմի մասին» կանոնակարգում փոփոխություններ կատարելու...
ՀՊՏՀ գիտխորհրդի հերթական նիստը կկայանա վաղը
Հուլիսի 3-ին, ժամը 16.00-ին ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի կունենա գիտական խորհրդի հերթական նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր՝ այդ թվում 2011-2012 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի քննաշրջանի արդյունքերի, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում կատարված ուսումնական և գիտահետազոտական աշխատանքների...
Վաղը կկայանա ՀՊՏՀ գիտխորհրդի նիստը
Հունիս 20-ին, ժամը 14.00-ին ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի կունենա գիտական խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգում հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանի հաշվետվությունն է` կատարված ուսումնական և գիտահետազոտական աշխատանքների մասին: Ուսանողության և աշխատողների ամառային հանգիստի կազմակերպման ընթացքը...

Сегодня состоялось очередное заседание ученого совета Армянского государственного экономического университета с насыщенной повесткой дня. Проректор по учебноорганизационным работам Мирдат Арутюнян выступил сообщением о результатах сессии 4-ых курсов бакалавриата стационарного обучения и о комиссиях обобщающей...
Сегодня в зале заседаний Армянского государственного экономического университета состоялось очередное заседание ученого совета. « Во-первых, хочу отметить, что и в этом году студенческий совет остался преданным своей миссии: поднятию проблем студентов и защите прав студентов»,– представляя отчет студенческого совета об учебновоспитательных, научноисследовательских, патриотических работах студентов, об’явил председатель студенческого совета Севак Хачатрян. Он представил проведенные работы прошлого года...
Завтра состоится заседание ученого совета АГЭУ
5-го октября в 14.00 в зале заседаний АГЭУ состоится очередное заседание ученого совета. С докладом о выпускных экзаменах, защите магистрских тезисов и результатах государственных экзаменов выступит проректор по учебнометодическим вопросам АГЭУ Мирдат Арутюнян. Проректор по учебноорганизационным вопросам Паруйр Калантарян представит вопрос об изменениях «В регламенте об оценке знаний в кредитной системе и о механизме администрации». На повестке дня ученого совета утверждение рабочего плана на первый...
Завтра состоится очередное заседание ученого совета АГЭУ
3 июля в 16.00 в зале заседаний АГЭУ состоится очередное заседание ученого совета АГЭУ, в повестке дня которого включено ряд вопросов в том числе, представление результатов учебных и научно-исследовательских работ второго семестра 2011-2012 учебного года на факультете маркетинга и организации бизнеса . На заседании...
20 июня в 14.00 в зале заседаний АГЭУ состоится очередное заседание ученого совета АГЭУ. В повестке дня отчет декана факультета бухгалтерского учета и аудита Ашота Матевосяна о проделанных учебных и научно-исследовательских работах. Организацию и проведение летнего отдыха студентов и преподавателей АГЭУ представит...