Դիտումների քանակ՝ 1655
ՀՊՏՀ մեծ հանդիսասրահում այսօր տեղի ունեցավ հանդիպում Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի տնօրեն Սթիվ Ֆիլիպսի և այս ուսումնական հաստատության հայաստանյան ներկայացուցիչ Prosper կրթական–հետազոտական կենտրոն հասարակական կազմակերպության խորհրդի նախագահ Հրայր Գյոնջյանի հետ:
Սթիվ Ֆիլիպսը, անդրադառնալով Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի 2012 թվականի ամառային դպրոցի աշխատանքներին, նշեց, որ երիտասարդներին առաջարկվում են անգլերենի բարձրակարգ դասընթացներ` համակցված մի շարք մշակութային և ժամանցային միջոցառումներով: Բանախոսի ներկայացմամբ` Րիջընթ Քոլեջը Լոնդոնում գործող միակ կրթական հաստատությունն է, որը տեղակայված է Անգլիայի Թագուհուն պատկանող 8 այգիներից մեկում` Րիջընթ Փարկում:
Սթիվ Ֆիլիպսի խոսքով` այս տարածքն իր ուսումնական, մշակութային և ժամանցային վայրերով ուսանողական կյանքի համար ապահովում է կատարյալ պայմաններ: Ծրագրի մասնակիցները, 25 այլ երկրներից ժամանած ուսանողների հետ համատեղ, կուսանեն Րիջընթ Քոլեջում և կբնակվեն այս ուսումնական հաստատության տարածքում գտնվող Րեյդ Հոլում: Ուսանողները հնարավորություն կունենան օգտվելու գրադարանից, անլար ինտենետից, ժամանակակից մարզասրահից, մինի ֆուտբոլի դաշտից, թենիսի կորտերից և այլ հնարավորություններից: Անգլերենի ուսուցման այս ծրագիրը կնպաստի գրավոր և բանավոր խոսքի զարգացմանը և անգլերենի իմացության ընդհանուր մակարդակի բարձրացմանը: Ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ունենալ անգլերենի իմացության որոշակի մակարդակ, որը ստուգվում է թեստի միջոցով: Սթիվ Ֆիլիպսի խոսքով` անգլերենի ուսուցմանը կհատկացվի 15 դասաժամ, ծրագրի ավարտին ուսանողներին կտրվի վկայական: Դասընթացները կանցկացվեն օրվա առաջին կեսին, ինչը հնարավորություն կընձեռի ցերեկը և երեկոյան այցելել քաղաքի տեսարժան վայրերը:
Րիջընթ Քոլեջի տնօրենը, ներկայացնելով Լոնդոնը որպես մշակութային և տնտեսապես զարգացած քաղաք և տեսապատկերների միջոցով ցուցադրելով քաղաքի դիտարժան վայրերը` համերգասրահները, կինոթատրոնները, մարզասրահները, թանգարանները, շուկաները, ասաց, որ ամառային դպրոցի մասնակիցների համար կկազմակերպվեն այցելություններ դեպի Լոնդոնի տեսարժան վայրեր: Սթիվ Ֆիլիպսը ՀՊՏՀ ուսանողներին հորդորեց հատկապես այս տարվա ամառն անցկացնել Լոնդոնում, քանի որ հուլիսի 27-ից օգոստոսի 12-ը այստեղ տեղի կունենան ամառային օլիմպիական խաղերը: Ամառային դպրոցի մասնակիցները հնարավորություն կունենան զգալու մարզական այս մեծ շքահանդեսի պատճառած ոգևորությունը, կզարգացնեն անգլերենը և կանցկացնեն անմոռանալի ժամանակ: Բանախոսը հայտնեց,որ ՀՊՏՀ ուսանողները կարող են մասնակցել նաև Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի բակալավրիական և մագիստրոսական ծրագրերին:
Prosper կրթական-հետազոտական կենտրոն հասարակական կազմակերպության խորհրդի նախագահ Հրայր Գյոնջյանը ներկաներին տեղեկացրեց, որ իրենց կազմակերպությունն անվճար կօգնի լուծելու այցելության հրավերի հետ կապված և այլ հարցեր:
Ավարտին Սթիվ Ֆիլիպսը պատասխանեց հարցերի:
Լոնդոնի Րիջընթ Քոլեջի ամառային դպրոցի այլ մանրամասներին ծանոթանալու համար կարող եք դիմել ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոն:

Количество просмотров: 1329
В зале торжеств АГЭУ состоялась встреча с директором  Риджент Коледж Лондона Стивом Филипсом и армянским представителем данного учебного заведения председателем учебно-исследовательского центра Prosper  Грайром Генджяном.
Стив Филипс, обращаясь к вопросу о работах летней школы Риджент Коледж 2012 года, отметил, что молодежи предлагаются высококлассные курсы английского языка, которые будут сочитаться с рядом культурных и развлекательных мероприятий. По представлению оратора, Пиджент Коледж- это единственное учебное заведение, которое располагается в одном из 8 парков, принадлежащих английской королеве- Риджент Парке. По словам Стива Филипса, эта территория обеспечивает идеальные условиядля студенческой жизни. Участники программы, совместно со студентами из 25 стран мира, будут обучаться в Риджент Коледже и проживать на данной территории- в Риджент Холле. Студенты будут иметь возможность пользоваться библиотекой, интернетом, современным спортзалом, теннисным кортом, и другими возможностями. Данная программа по изучению английского языка будет способствовать развитию усной и письменной речи, общего уровня развития английского языка.
Для участия в программе необходим определенный уровень знания английского языка, который проверяется тестовым способом. По словам Стива Филипса, занятиям будет отведено 15 часов, по завершении программы студентам будут выданы сертификаты. Занятия будут проходить в первой половине дня, что предоставит возможность днем и вечером посещать достопримечательности Лондона.
Директор Риджент Коледж, представил Лондом как культурно и экономический развитый город со своими достопримечательностями, кинотеатрами, музеями, спортивными комплексами и рассказал, что для участников будут организованы посещения к достопримечательностям Лондона.  Стив Филипс призвал студентов провести именно это лето в лондоне, так как с 27 июля по 12 августа там будут проходить олимпийские игры.Оратор заявил также, что студенты АГЭУ могут принять участие в бакалаврских и магистерских программах.  Председатель учебно-исследовательского центра Prosper Грайр Генджян сообщил, что их организация бесплатно поможет с воросамо приглашения и посещения и другими вопросами.
В завершении Стив Филипс ответил на вопросы присутствующих.
С подробностями относительно Риджент Коледж Лондона можно узнать посетив центр карьеры и маркетинга.