Դիտումների քանակ՝ 3130
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնում այսօր կայացավ փորձագիտական խորհրդի առաջին հանդիպումը:
Հանդիպումը վարեց հետազոտական կենտրոնի տնօրեն, տ.գ.թ., դոցենտ Արմեն Գրիգորյանը, ով նախ շնորհավորեց խորհրդի անդամներին՝ խորհրդի ձևավորման առիթով, ապա ներկայացրեց կենտրոնի գործունեության առաջնահերթությունները, 2017թ. միջոցառումների ծրագիրը, փորձագիտական խորհրդի առաջ դրված խնդիրներն ու
անելիքները: «Մենք ցանկանում ենք ակադեմիական կենտրոնից գործնական հետազոտություններ իրականացնող կենտրոն դառնալ և այս առումով բավական անելիքներ կան: Խորհուրդը մեծ դերակատարում ունի և կարծում եմ, որ այն կունենա իր ներդրումը «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի զարգացման գործում»,- նշեց կենտրոնի տնօրենը: Ծավալվեց քննարկում, նախանշվեցին փորձագիտական խորհրդի անելիքները, որոնք գործնականում կյանքի կկոչվեն հետագա հանդիպումներում:
Հիշեցնենք, որ ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը ստեղծվել է 2013թ. համալսարանի խորհրդի որոշմամբ: Գործունեության այս կարճ շրջանում կենտրոնը հասցրել է արձանագրել մի շարք հաջողություններ ու ձևավորել դրական վարկանիշ: Կենտրոնը գործընկերություն է հաստատել թե՛ հայաստանյան, թե՛ արտերկրի հետազոտական կենտրոնների և համալսարանների հետ, ինչը նպաստում է ոչ միայն հեղինակության բարձրացմանը, այլև միջազգային փոխգործակցության զարգացմանը:
Կենտրոնի գործունեության, աշխատակազմի և փորձագիտական խորհրդի կազմի, հետազոտական թեմաների և ուղղությունների մասին մանրամասն կարող եք տեղեկանալ՝ այցելելով հետևյալ հղումով՝ asue.am/am/ամբերդ-հետազոտական-կենտրոն-366:

Количество просмотров: 3233
В исследовательском центре Армянского государственного экономического университета «Амберд» сегодня состоялась первая встреча экспертного совета.
Встречу провел директор исследовательского центра, к.э.н., доцент Армен Григорян, который во первых поздравил членов совета по случаю формирования совета, затем представил приоритеты деятельности совета, программу мероприятий на 2017 г., проблемы и задачи экспертного совета.
«Мы хотим с академического центра стать центром реализации практических иссдований и в этой связи
предстоит еще многое. Совет играет большую роль и я думаю, что он будет иметь свой вклад в развитии исследовательского центра «Амберд», - отметил директор центра. Развернулась дискуссия, были обозначеные задачи экспертного совета, которые будут реализованы на практике на дальнейших встречах.
Напомним, что исследвоательский центр АГЭУ “Амберд” был создан в 2013 году решением совета университета. За короткий промежуток времени центр достиг много успехов и формировал положительный рейтинг. Центр сотрудничает и с армянскими и зарубежными исследовательскими центрами и университетами, что способствует не только повышению авторитета, но и развитию международного взаимодействия.
О деятельности цетра, аппарате, составе экспертного совета, исследовательских темах подробно можете узнать пройдя по следующей ссылке: https://asue.am/am/ամբերդ-հետազոտական-կենտրոն-366: